Fotboll idag - Livescore Fotbollsresultat

Albanien - Superliga
12:30Egnatia Rrogozhinë-Vllaznia Shkodër
16:00Skënderbeu Korçë-Erzeni Shijak
Azerbajdzjan - Premyer Liqa
12:00Araz Naxçıvan-Səbail
14:30Turan-Sumqayit
Belgien - First Division A
15:00RWDM-Sporting Charleroi
17:15AS Eupen-Kortrijk
19:45Antwerp-OH Leuven
Belgien - First Division B
15:00Standard Liège II-Zulte-Waregem
19:00RSC Anderlecht II-Waasland-Beveren
19:00Deinze-Club Brugge II
Bosnien Hercegovina - Premijer Liga
12:30Tuzla City-Željezničar
15:00Sloga Doboj-Borac Banja Luka
Bulgarien - Second League
12:00Strumska slava-Chernomorets Balchik
12:00Dunav ot Ruse-Spartak Pleven
12:00Belasitsa-Yantra 2019
Bulgarien - First League
10:30Hebar 1918-CSKA 1948 Sofia
13:00Etar VT-Cherno more
15:30Levski Sofia-Lokomotiv Plovdiv
Cypern - 1. Division
17:00Anorthosis-AEK Larnaca
17:00Ethnikos Achna-Apollon
Danmark - 1st Division
12:00SønderjyskE-Hillerød
England - FA Cup
12:30Alfreton Town-Walsall
15:00Maidstone United-Barrow
15:00Wycombe Wanderers-Morecambe
15:00Cambridge United-Fleetwood Town
15:00Bolton Wanderers-Harrogate Town
15:00Newport County-Barnet
Upps.Blackpool-Forest Green Rovers
15:00Crewe Alexandra-Bristol Rovers
15:00Peterborough United-Doncaster Rovers
15:00Stevenage-Port Vale
15:00Oxford United-Grimsby Town
15:00Sutton United-Horsham
15:00Gillingham-Charlton Athletic
England - National League
15:00Altrincham-Dorking Wanderers
15:00Southend United-Wealdstone
15:00Fylde-Hartlepool United
15:00Bromley-Rochdale
Upps.Chesterfield-Altrincham
15:00Halifax Town-Solihull Moors
15:00Kidderminster Harriers-Ebbsfleet United
15:00Oldham Athletic-Boreham Wood
15:00Oxford City-Maidenhead United
15:00Woking-Gateshead
England - Premier League
15:00Arsenal-Wolverhampton Wanderers
15:00Brentford-Luton Town
15:00Burnley-Sheffield United
17:30Nottingham Forest-Everton
20:00Newcastle United-Manchester United
England - Championship
12:30West Bromwich Albion-Leicester City
15:00Birmingham City-Rotherham United
15:00Hull City-Watford
15:00Ipswich Town-Coventry City
15:00Leeds United-Middlesbrough
15:00Millwall-Sunderland
15:00Plymouth Argyle-Stoke City
15:00Sheffield Wednesday-Blackburn Rovers
15:00Southampton-Cardiff City
15:00Swansea City-Huddersfield Town
England - League One
15:00Northampton Town-Portsmouth
Frankrike - Ligue 1
16:00Lens-Olympique Lyonnais
20:00Nantes-Nice
Frankrike - Ligue 2
14:00Bordeaux-Troyes
18:00Amiens SC-Saint-Etienne
18:00Ajaccio-Angers SCO
18:00Pau-Dunkerque
18:00Auxerre-Quevilly-Rouen Métropole
18:00Caen-Bastia
18:00Valenciennes-Annecy
18:00Laval-Grenoble Foot 38
18:00Guingamp-Paris FC
18:00Rodez-Concarneau
Frankrike - Coupe de France
13:00Etoile Maritime-Trélissac
Frankrike - National 1
18:30Red Star-Nîmes
Georgien - Erovnuli Liga
10:00Samtredia-Samgurali
10:00Dinamo Batumi-Torpedo Kutaisi
10:00Dila-Telavi
10:00Shukura-Gagra
15:30Saburtalo-Dinamo Tbilisi
Grekland - Super League
15:30Panaitolikos-Kifisia
18:00Asteras Tripolis-Panserraikos
Holland - Eredivisie
17:45Volendam-PEC Zwolle
19:00Fortuna Sittard-Vitesse
19:00RKC Waalwijk-Excelsior
20:00Heracles-Sparta Rotterdam
Holland - Tweede Divisie
13:30ACV-AFC
13:30Excelsior Maassluis-Katwijk
13:30Lisse-Rijnsburgse Boys
13:30HHC-Koninklijke HFC
13:30Noordwijk-De Treffers
14:00Quick Boys-Sparta Rotterdam II
14:00Spakenburg-GVVV
14:00Kozakken Boys-ADO '20
14:30Almere City II-Scheveningen
Italien - Serie B
13:00Cosenza-Ternana
13:00FeralpiSalò-Cittadella
13:00Modena-Reggiana
13:00Pisa-Cremonese
13:00Venezia-Ascoli
15:15Spezia-Parma
Italien - Serie A
14:00Genoa-Empoli
17:00Lazio-Cagliari
19:45Milan-Frosinone
Kroatien - 1. HNL
14:00Osijek-Rijeka
16:30Hajduk Split-HNK Gorica
Kroatien - 2. HNL
11:30Cibalia-Šibenik
12:30Dugopolje-Vukovar
Montenegro - First League
12:00Rudar-Sutjeska
12:00Decic-Arsenal Tivat
14:00Mladost DG-Jedinstvo
14:30Petrovac-Buducnost
Nordirland - Championship 1
15:00Ballinamallard United-Annagh United
15:00Dundela-Portadown
15:00H&W Welders-Knockbreda
15:00Newington-Ards
15:00Ballyclare Comrades-Bangor
Nordirland - Premiership
15:00Ballymena United-Larne
15:00Carrick Rangers-Loughgall
15:00Crusaders-Newry City
15:00Dungannon Swifts-Cliftonville
15:00Glenavon-Coleraine
Norge - 2. Division
14:00Hødd-Lyn
North Macedonia - Second League
12:00Ohrid Lihnidos-Teteks
12:00Bashkimi Kumanovo-Besa Dobërdoll
12:00Pobeda-Pelister
12:00Osogovo-Aresimi
12:00Belasica-Skopje
12:00Novaci-Vardar Negotino
12:00Kamenica Sasa-Karaorman Struga
12:00Detonit Plachkovica-Kozhuf Gevgelija
North Macedonia - First League
12:00Makedonija GjP-Vardar Skopje
Österrike - Bundesliga
16:00Salzburg-Wolfsberger AC
16:00Austria Klagenfurt-Hartberg
16:00WSG Tirol-Rapid Vienna
Polen - Ekstraklasa
11:30Stal Mielec-ŁKS Łódź
14:00Piast Gliwice-Puszcza Niepołomice
16:30Widzew Łódź-Radomiak Radom
19:00Korona Kielce-Lech Poznań
Polen - I Liga
14:00GKS Katowice-Arka Gdynia
16:30Górnik Łęczna-Tychy
19:00Resovia Rzeszów-Wisła Płock
Portugal - Primeira Liga
15:30Rio Ave-Estrela
15:30Farense-Vitoria Guimaraes
18:00Famalicão-Porto
20:30Casa Pia-Portimonense
Rumänien - Liga III
12:00Ştiinţa Miroslava-Foresta Suceava
12:00Şomuz Fălticeni-CSM Bacău
CancelledAerostar Bacău-Viitorul Darabani
12:00Crişul Sântandrei-Sighetu Marmaţiei
12:00Victoria Carei-Olimpia MCMXXI
12:00Viitorul Şuţeşti-Sporting Lieşti
12:00Hamangia Baia-Viitorul Ianca
12:00Dacia Unirea Brăila-Unirea Braniştea
12:00Voluntari II-Agricola Borcea
12:00LPS HD Clinceni-Progresul Fundulea
12:00Gloria Băneasa-Afumaţi
12:00Recolta Gheorghe Doja-Axiopolis
12:00Dunărea 2020 Giurgiu-Pucioasa
12:00Plopeni-Blejoi
12:00Municipal Braşov-Olimpic Zărneşti
12:00Ciucaş Tărlungeni-Sepsi II
12:00Târgu Secuiesc-Muscelul Câmpulung Elite
12:00Olimpic Cetate-Viitorul Curiţa
12:00Cozia Călimăneşti-Vediţa Coloneşti
12:00Viitorul Dăești-Sporting Roşiori
12:00Universitatea Craiova II-U Craiova 1948 II
12:00CSM Deva-Turceni
12:00Progresul Pecica-Phoenix Buziaș
12:00Unirea Ungheni-Avântul Reghin
12:00Industria Galda de Jos-Unirea Alba Iulia
12:00Universitatea Alba Iulia-ACS Târgu Mureș 1898
12:00CSSM Vaslui-Rapid Brodoc
Rumänien - Liga II
09:00Metaloglobus-Tunari
09:00Unirea Dej-Mioveni
09:00Alexandria-Viitorul P. Târgu Jiu
09:00Slatina-Progresul Spartac
09:30Unirea Slobozia-Ceahlăul Piatra Neamţ
Rumänien - Liga I
12:00UTA Arad-Hermannstadt
15:00Botoșani-Rapid Bucureşti
18:30Universitatea Craiova-CFR Cluj
Ryssland - Premier League
11:00Fakel-Baltika
13:30Sochi-Krylya Sovetov
16:30Nizhny Novgorod-Ural
Schweiz - Super League
17:00Grasshoppers-Lausanne-Sport
17:00Stade-Lausanne-Ouchy-Basel
19:30Winterthur-Zürich
Serbien - Prva Liga
12:00Radnički Novi Beograd-OFK Beograd
12:00Jedinstvo Ub-Tekstilac Odžaci
12:00GFK Sloboda Užice-Radnički Sr. Mitrovica
12:00Metalac GM-Kolubara
14:00Dubočica-Grafičar
14:00Mačva Šabac-Smederevo 1924
Serbien - Super Liga
14:30Partizan-Vojvodina
14:30Mladost Lučani-Železničar Pančevo
18:00Voždovac-IMT Novi Beograd
Skottland - Premiership
15:00Kilmarnock-Hearts
15:00Livingston-Ross County
15:00Motherwell-Dundee
Skottland - Championship
Upps.Ayr United-Arbroath
15:00Dunfermline Athletic-Queen's Park
Upps.Greenock Morton-Dundee United
15:00Inverness CT-Raith Rovers
15:00Partick Thistle-Airdrieonians
Skottland - League Two
15:00East Fife-Spartans
15:00Elgin City-Clyde
15:00Forfar Athletic-Stranraer
15:00Peterhead-Dumbarton
15:00Stenhousemuir-Bonnyrigg Rose
Skottland - League One
15:00Alloa Athletic-Annan Athletic
15:00Falkirk-Cove Rangers
15:00Hamilton Academical-Queen of the South
15:00Kelty Hearts-Edinburgh City
Upps.Stirling Albion-Montrose
Slovakien - Super Liga
14:00Zlaté Moravce-Zilina
14:00Trenčín-Podbrezová
14:00Dukla Banská Bystrica-DAC 1904
Slovenien - 1. SNL
12:00Rogaška-Aluminij
14:00Domzale-Radomlje
16:30Celje-Koper
Spanien - Segunda División
15:15FC Cartagena-Sporting Gijon
15:15Eldense-Tenerife
17:30Real Zaragoza-Leganes
20:00Levante-Real Valladolid
Spanien - La Liga
13:00Girona-Valencia
15:15Athletic Club-Rayo Vallecano
17:30Real Madrid-Granada
20:00Osasuna-Real Sociedad
Spanien - Tercera Division
10:30Peña Sport-Lerinés
10:45Atzeneta-Soneja
11:00Sevilla III-Gerena
12:30Teror-Gran Tarajal
12:30Tamaraceite-Atlético Victoria
14:30Alesves-Cantolagua
14:30Avance Ezcabarte-Cortes
14:30Comillas-Haro Deportivo
14:30Berceo-Varea
14:30Calahorra II-Peña Balsamaiso
14:45Torina-Cartes
15:00Arosa-UD Ourense
15:00Villaralbo-Atlético Astorga
15:00Arenal-Manacor
15:00Beti Onak-Bidezarra
15:00Córdoba II-Ayamonte
15:00Real Madrid III-RSD Alcalá
15:00Beti Kozkor-Cirbonero
15:00Ceuta II-La Palma
15:00Elche II-Rayo Ibense
15:00Escobedo-Solares
15:00Villarreal III-Patacona
15:00Oberena-Txantrea
15:00Bezana-Castro
15:00Cultural Leonesa II-Burgos Promesas
15:15Barbadás-Celta de Vigo III
15:15Luarca-Tuilla
15:15Pozuelo Alarcón-Leganés II
15:30Touring-Padura
15:30Aurrerá Ondarroa-Deusto
15:30Bembibre-Ponferradina II
15:30Mercadal-Alcúdia
15:30Subiza-Huarte
15:30Burladés-Lagunak
15:30Cartaya-Bollullos
15:30Atlético Espeleño-Ciudad de Lucena
15:30Poblense-Mallorca II
15:30Huétor Vega-Juventud Torremolinos
15:30Binissalem-Santanyí
15:30Felanitx-Llosetense
15:30Laguna de Duero-UD Santa Marta
15:30Montecasillas-UCAM Murcia II
15:30Caspe-Atlético Monzón
15:30Fraga-CDJ Tamarite
15:30Villa-Guarnizo
16:00Collerense-Alaior
16:00Colindres-Velarde
16:00Atlético Mineros-Sámano
16:00Cristo Atlético-Mirandés II
16:00Conil-Puente Genil
16:30Vimenor-Tropezón
16:30Santa Úrsula-Villa Santa Brígida
17:00Málaga City-Torre del Mar
17:00Arenas Armilla-Maracena
17:00Herbania-Ibarra
17:00Urduliz-Añorga
17:00Cabecense-Xerez Deportivo
17:00Arroyo-Jerez
17:30Inter Manacor-Sóller
17:30Revilla-Atlético Albericia
17:30Unión Sur Yaiza-San Bartolomé
18:00Reddis-Prat
Spanien - Segunda B
15:00Sestao River-Lugo
15:00Intercity-Mérida
15:00Atlético Madrid II-Granada II
17:00Cornellà-Rayo Majadahonda
17:00Tarazona-Fuenlabrada
17:00Castellón-Linares Deportivo
19:00Cultural Leonesa-Real Unión
19:00Malaga-Sanluqueño
Tjeckien - Czech Liga
Upps.České Budějovice-Hradec Králové
14:00Mladá Boleslav-Karviná
14:00Jablonec-Teplice
14:00Sigma Olomouc-Slovacko
17:00Bohemians 1905-Slovan Liberec
Turkiet - 2. Lig
11:00Altınordu-Vanspor FK
11:00Ankara Demirspor-Afyonspor
11:00Nazilli Belediyespor-Yeni Mersin İY
11:00Bursaspor-Esenler Erokspor
11:00Serik Belediyespor-Kırklarelispor
11:00Isparta 32 Spor-Fethiyespor
11:00Belediye Derincespor-Iğdır FK
11:00Arnavutköy Belediyespor-24 Erzincanspor
11:00İskenderunspor-Menemen
Turkiet - 1. Lig
10:30Ankara Keçiörengücü-Sakaryaspor
10:30Tuzlaspor-Bandırmaspor
13:00Boluspor-Eyüpspor
16:00Şanlıurfaspor-Bodrumspor
Turkiet - Süper Lig
10:30Alanyaspor-Konyaspor
13:00Rizespor-Istanbul Basaksehir
16:00Pendikspor-Galatasaray
16:00Adana Demirspor-Samsunspor
Tyskland - 2. Bundesliga
12:00Holstein Kiel-Wehen Wiesbaden
12:00Nürnberg-Fortuna Dusseldorf
12:00Eintracht Braunschweig-Greuther Fürth
19:30Magdeburg-Kaiserslautern
Tyskland - Regionalliga
Upps.Bayern München II-Buchbach
Upps.Phönix Lübeck-Hannover 96 II
Upps.Hamburger SV II-Teutonia Ottensen
Upps.Babelsberg-Zwickau
13:00Aalen-Koblenz
13:00Hoffenheim II-Homburg
Upps.Barockstadt Fulda-Lehn.-SGV Freiberg
13:00Schott Mainz-Astoria Walldorf
13:00Bahlinger SC-Stuttgart II
Upps.TSV Steinbach-Mainz 05 II
13:00Havelse-Bremer SV
Upps.St. Pauli II-Eimsbütteler TV
13:00Carl Zeiss Jena-ZFC Meuselwitz
13:00Wuppertaler SV-Alemannia Aachen
13:00Rot-Weiß Oberhausen-Wiedenbrück
Upps.Rot Weiss Ahlen-Roding
13:001. FC Bocholt-Schalke 04 II
13:00Düren Merzenich-Borussia M'gladbach II
Upps.Lippstadt 08-SSVg Velbert
Upps.Schweinfurt-Vilzing
Upps.Augsburg II-Schalding-Heining
Upps.Kilia Kiel-VfB Oldenburg
Upps.Meppen-Holstein Kiel II
Upps.BFC Dynamo-Chemie Leipzig
Tyskland - Oberliga
10:00Sonnenhof Großaspach-Essingen
Upps.Einheit Wernigerode-Motor Marienberg
Upps.Düneberg-HEBC
Upps.FC Grimma-VfL Halle
Upps.SC Freital-Union Sandersdorf
Upps.Hemelingen-Komet Arsten
Upps.BTS Neustadt-TuRa Bremen
Upps.OSC Bremerhaven-Union Bremen
Upps.Ludwigsfelde-Einheit Rudolstadt
12:00Plauen-Magdeburg II
Upps.Bordesholm-Eichede
Upps.Bischofswerdaer FV-Arnstadt
Upps.Rain / Lech-Heimstetten
Upps.Weiche Flensburg II-Dornbreite Lübeck
Upps.Pipinsried-1860 München II
13:00Oberachern-Hollenbach
13:00FC Holzhausen-Reutlingen
13:00Denzlingen-Backnang
13:00Bietigheim-Bissingen-Villingen
13:00Normannia Gmünd-Ravensburg
13:00CfR Pforzheim-Mutschelbach
13:00Eilvese-Eintracht Celle
Upps.Hankofen-Hailing-Kornburg
Upps.Türkiye Wilhelmsburg-Rugenbergen
13:00Rot-Weiß Koblenz-Cosmos Koblenz
Upps.Fernwald-Eintracht Stadtallendorf
Upps.1905 Marburg-SV Steinbach
Upps.1960 Hanau-Viktoria Griesheim
13:00Erlbach-Ismaning
Upps.Aumund-Vegesack-Woltmershausen
13:00Arminia Ludwigshafen-Auersmacher
Upps.ESC Geestemünde-Leher TS
Upps.Nordmark Satrup-Inter Türkspor Kiel
Upps.Bayern Hof-ATSV Erlangen
Upps.Eckernförder SV-Lübeck II
13:00ASV Neumarkt-Eltersdorf
13:00Neudrossenfeld-Donaustauf
13:00Würzburger FV-Cham
Upps.Gebenbach-Eichstätt
Upps.Germania Teveren-Union Schafhausen
13:30Mechtersheim-Wormatia Worms
14:00FV Engers 07-Kaiserslautern II
Upps.Baumholder-Karbach
14:00Diefflen-Gonsenheim
Upps.Oldenburger SV-Union Neumünster
Upps.Hohenwestedt-TSB Flensburg
15:00Bersenbrück-Germania Egestorf
15:00Jahn Regensburg II-Ingolstadt II
15:00Morlautern-Eintracht Trier
Upps.Concordia-ETSV Hamburg
Upps.FC 1906 Erlensee-FC Gießen
Tyskland - Bundesliga
14:30Bayern Munich-Union Berlin
14:30RB Leipzig-Heidenheim
14:30Borussia M'gladbach-Hoffenheim
14:30Bochum-Wolfsburg
17:30Stuttgart-Werder Bremen
Tyskland - 3. Liga
13:00Saarbrücken-Preußen Münster
13:00Waldhof Mannheim-Ingolstadt
13:00Arminia Bielefeld-Erzgebirge Aue
13:00Rot-Weiss Essen-Sandhausen
13:00MSV Duisburg-Lübeck
15:30Viktoria Köln-Ulm
Ukraina - Premier League
11:00Kolos Kovalivka-Obolon' Kyiv
13:00Kryvbas KR-Oleksandria
15:00Dnipro-1-Vorskla
Ungern - NB I
12:00Kecskemét-MTK
14:30Fehérvár-Puskás
18:30Kisvárda-Debrecen
Vitryssland - Premier League
11:00Dinamo Brest-Belshina
11:00Dinamo Minsk-Torpedo BelAZ
11:00Minsk-Isloch
11:00Energetik-BGU-Slavia
11:00Gomel-Slutsk
11:00Shakhtyor Soligorsk-BATE
11:00Neman Grodno-Naftan
Wales - Feeder Leagues
14:00Caersws-Porthmadog
14:00Airbus UK-Chirk AAA
14:00Buckley Town-Bangor 1876
14:00Llanidloes Town-Flint Town United
14:00Mold Alexandra-Gresford Athletic
14:00Trefelin-Ammanford
14:00Abertillery Bluebirds-Caerau (Ely)
14:00Baglan Dragons-Goytre United
14:00Cwmbran Celtic-Briton Ferry
14:00Llantwit Major-Pontardawe Town
Wales - Premier League
14:30Cardiff MU-Aberystwyth Town
14:30Connah's Quay-Barry Town United
14:30Haverfordwest County-The New Saints
14:30Newtown-Colwyn Bay
14:30Pontypridd United-Caernarfon Town
17:30Penybont-Bala Town

Livescore och resultat från dagens fotbollsmatcher spelade i Europa. Fullständig lista över spel och resultat från hela världen hittar du under kategorin fotbollsresultat på SoccerStats247. Idag, 02-12-2023 kan du följa matcher från flera olika ligor, kolla de slutgiltiga fotbollsresultaten och ta del av livescore från fotbollen. Även om vi alltid strävar efter att ge dig uppgifterna i realtid, kan livescore ha en viss fördröjning beroende på match och den plats varifrån användaren försöker nå vår sida för liveresultat. Gårdagens matchresultat kan också återfinnas på sidan, tillsammans med måluppgifter och spelares bidrag i matchen.



Sverige Tävlingar

I Sverige spelat åtskilliga fotbollsturneringar under året. Kolla in uppgifter och tabeller för lokala fotbollsturneringar via följande länkar:

AllsvenskanSuperettan

Fotbollsuppdateringar

Fotboll i Sverige

Sverige håller några större fotbollsturneringar varje år där varje fotbollsklubb kämpar om topplaceringarna och kvalificeringar till internationella ligor. Allsvenskan är Sveriges främsta turnering och som, tillsammans med andra seriematcher...

Fotboll lockar också många tippare. Med en mängd matcher som spelas varje dag finns det tillräckligt med action för alla användare att göra smarta satsningar. Till att börja med finns det nya kunders välkomsterbjudanden tillgängliga när du använder utvalda bonuskoder vid registrering. Att kolla fotbollstrender och statistik innan du lägger ett vad är också nödvändigt. Att placera vad baserat på känslor är inte smart eller ansvarsfullt.