Europa - UEFA Champions League
19:00 | Real Madrid | - | Bayern Munich | |
Albanien - Superliga
14:00 | Kukësi | - | Partizani Tirana | |
14:00 | Skënderbeu Korçë | - | Laçi | |
14:00 | Tirana | - | Vllaznia Shkodër | |
14:00 | Dinamo City | - | Egnatia Rrogozhinë | |
14:00 | Erzeni Shijak | - | Teuta Durrës | |
Cypern - 1. Division
England - League One
19:00 | Peterborough United | - | Oxford United | |
Finland - Kakkonen
15:30 | SexyPöxyt | - | Tampere United | |
Finland - Suomen Cup
15:00 | Atlantis Helsinki | - | JäPS | |
15:00 | OLS | - | SJK | |
15:30 | Honka | - | PK-35 | |
15:30 | SalPa | - | EIF | |
15:30 | Kultsu | - | Lahti | |
15:30 | MP II | - | MP | |
15:30 | Vaajakoski | - | KTP | |
15:30 | VIFK | - | SJK Akatemia | |
15:30 | GBK | - | Oulu | |
15:30 | KaPa Kajaani | - | JBK | |
16:00 | VJS | - | Gnistan | |
16:00 | Ilves II | - | Inter Turku | |
16:00 | Reipas | - | Haka | |
16:30 | MuSa | - | TPV | |
17:00 | EBK | - | PKKU | |
17:10 | Töölön Taisto | - | KäPa | |
17:30 | NJS | - | EPS | |
17:45 | MiPK | - | PEPO | |
Kazakstan - Cup
13:00 | Tobol | - | Astana | |
13:00 | Atyrau | - | Kairat | |
15:00 | Ordabasy | - | Aktobe | |
15:00 | Yelimay Semey | - | Kyzyl-Zhar | |
Moldavien - Divizia Nationala
14:00 | Floreşti | - | Saksan | |
14:00 | Victoria | - | Univer Comrat | |
14:00 | Speranța Drochia | - | Spartanii Selemet | |
Norge - NM Cupen
16:00 | Eidsvold | - | Sandnes Ulf | |
16:00 | Stabæk | - | Bryne | |
16:00 | Raufoss | - | Fredrikstad | |
16:00 | Valerenga | - | HamKam | |
16:00 | Molde | - | Sarpsborg 08 | |
16:00 | Lysekloster | - | KFUM | |
17:05 | Levanger | - | Viking | |
Österrike - Regionalliga
17:30 | Wallern / Marienkirchen | - | WSPG Wels | |
Rumänien - Liga II
14:00 | 1599 Şelimbăr | - | Mioveni | |
14:30 | Corvinul Hunedoara | - | Csikszereda | |
Rumänien - Liga III
12:00 | Metalul Buzău | - | Unirea Braniştea | |
15:00 | Bucovina Rădăuţi | - | FC Bacău | |
15:00 | CSM Bacău | - | Ştiinţa Miroslava | |
15:00 | Şomuz Fălticeni | - | CSSM Vaslui | |
15:00 | Voința Limpeziș | - | Viitorul Şuţeşti | |
15:00 | Hamangia Baia | - | Viitorul Ianca | |
15:00 | Dacia Unirea Brăila | - | Râmnicu Sărat | |
15:00 | Focşani | - | Sporting Lieşti | |
15:00 | Înainte Modelu | - | Voluntari II | |
15:00 | Axiopolis | - | Progresul Fundulea | |
15:00 | Gloria Băneasa | - | Recolta Gheorghe Doja | |
15:00 | Afumaţi | - | LPS HD Clinceni | |
15:00 | Dunărea Călăraşi | - | Agricola Borcea | |
15:00 | ARO Muscelul Câmpulung | - | Păuleşti | |
15:00 | Plopeni | - | Tricolorul Breaza | |
15:00 | Flacăra Moreni | - | Pucioasa | |
15:00 | CS Dinamo București | - | Dunărea 2020 Giurgiu | |
15:00 | Popești-Leordeni | - | Blejoi | |
15:00 | Viitorul Curiţa | - | Municipal Braşov | |
15:00 | Oltul Curtişoara | - | Cozia Călimăneşti | |
15:00 | Unirea Bascov | - | Petrolul Potcoava | |
15:00 | Sporting Roşiori | - | Flacăra Horezu | |
15:00 | Avântul Periam | - | Socodor | |
15:00 | Metalurgistul Cugir | - | Industria Galda de Jos | |
15:00 | Gloria Bistriţa | - | Universitatea Alba Iulia | |
15:00 | ACS Mediaş 2022 | - | Unirea Ungheni | |
Ryssland - FNL
14:00 | Alaniya Vladikavkaz | - | Rodina Moskva | |
15:00 | Sokol Saratov | - | Chernomorets | |
16:00 | KAMAZ | - | Yenisey | |
16:30 | Dynamo Makhachkala | - | Khimki | |
Serbien - Prva Liga
15:00 | OFK Vršac | - | Metalac GM | |
15:00 | Radnički Novi Beograd | - | Mladost Novi Sad | |
17:00 | Kolubara | - | Dubočica | |
17:00 | GFK Sloboda Užice | - | RFK Novi Sad | |
Serbien - Super Liga
14:00 | TSC | - | Radnički Kragujevac | |
14:00 | Napredak | - | Partizan | |
16:00 | Vojvodina | - | Cukaricki | |
16:30 | Mladost Lučani | - | Red Star Belgrade | |
Sverige - Division 1
16:30 | Ljungskile | - | Trollhättan | |
17:00 | AFC Eskilstuna | - | Stockholm Inter | |
17:00 | FBK Karlstad | - | Nordic United | |
17:00 | IF Karlstad | - | Karlberg | |
17:00 | Ariana | - | Rosengård | |
17:30 | Täby | - | Hammarby Talang | |
18:00 | Örebro Syrianska | - | Sollentuna | |
Tjeckien - FNL
08:30 | Prostějov | - | Příbram | |
08:30 | Sparta Praha II | - | Líšeň | |
15:00 | Vyškov | - | Vysočina Jihlava | |
15:30 | Táborsko | - | Opava | |
15:30 | Varnsdorf | - | Hanácká | |
15:30 | Chrudim | - | Dukla Praha | |
16:00 | Zbrojovka Brno | - | Viktoria Žižkov | |
16:00 | Vlašim | - | Sigma Olomouc II | |
Turkiet - Turkey Cup
17:30 | Fatih Karagümrük | - | Trabzonspor | |
Tyskland - Regionalliga
16:30 | Phönix Lübeck | - | Hamburger SV II | |
17:00 | Havelse | - | Kilia Kiel | |
17:30 | Weiche Flensburg | - | Bremer SV | |
Tyskland - Oberliga
16:30 | Hollenbach | - | Essingen | |
17:00 | Schwarz-Weiß Essen | - | Uerdingen | |
17:00 | Reutlingen | - | Sonnenhof Großaspach | |
17:00 | Oberachern | - | Offenburger FV | |
17:00 | Schwarz-Weiß Rehden | - | Eintracht Celle | |
17:00 | Rotenburger SV | - | Ramlingen / Ehlershausen | |
17:00 | Eilvese | - | Blau Weiß Bornreihe | |
17:00 | Heider SV | - | Nordmark Satrup | |
17:00 | TSB Flensburg | - | Union Neumünster | |
17:15 | Eddersheim | - | Türk Gücü Friedberg | |
17:30 | Union Frintrop | - | SF Hamborn | |
17:30 | Hünfelder SV | - | 1960 Hanau | |
17:30 | Hohenwestedt | - | Eckernförder SV | |
17:45 | Büderich | - | SF Baumberg | |
18:00 | Heeslinger SC | - | Germania Egestorf | |
Vitryssland - Coppa
15:00 | Torpedo BelAZ | - | Isloch | |
17:45 | Neman Grodno | - | Dinamo Minsk | |
Livescore och resultat från dagens fotbollsmatcher spelade i Europa. Fullständig lista över spel och resultat från hela världen hittar du under kategorin fotbollsresultat på SoccerStats247. Idag, 08-05-2024 kan du följa matcher från flera olika ligor, kolla de slutgiltiga fotbollsresultaten och ta del av livescore från fotbollen. Även om vi alltid strävar efter att ge dig uppgifterna i realtid, kan livescore ha en viss fördröjning beroende på match och den plats varifrån användaren försöker nå vår sida för liveresultat. Gårdagens matchresultat kan också återfinnas på sidan, tillsammans med måluppgifter och spelares bidrag i matchen.