Sverige - Superettan
OM | Landskrona | 0 - 0 | Örebro | |
OM | Sandviken | 3 - 1 | Varberg | |
Sverige - Allsvenskan
OM | Hammarby | 2 - 1 | AIK | |
OM | Brommapojkarna | 2 - 1 | Norrköping | |
Halvlek | GAIS | 2 - 1 | Elfsborg | ⚽ LIVE |
Halvlek | Värnamo | 0 - 2 | Kalmar | ⚽ LIVE |
Albanien - Superliga
18:00 | Egnatia Rrogozhinë | - | Vllaznia Shkodër | |
Armenien - Premier League
Azerbajdzjan - Premyer Liqa
OM | Qəbələ | 2 - 0 | Araz Naxçıvan | |
Belgien - First Division A
OM | Cercle Brugge | 1 - 2 | Union Saint-Gilloise | |
16:30 | Anderlecht | - | Club Brugge | |
Bulgarien - First League
17:30 | Cherno more | - | Ludogorets | |
Danmark - Superliga
Danmark - 2nd Division
England - League Two
OM | Crawley Town | 2 - 0 | Crewe Alexandra | |
England - Premier League
26' | Arsenal | 0 - 0 | Everton | ⚽ LIVE |
26' | Brentford | 0 - 2 | Newcastle United | ⚽ LIVE |
25' | Brighton & Hove Albion | 0 - 0 | Manchester United | ⚽ LIVE |
26' | Burnley | 0 - 2 | Nottingham Forest | ⚽ LIVE |
26' | Chelsea | 1 - 0 | AFC Bournemouth | ⚽ LIVE |
25' | Crystal Palace | 1 - 0 | Aston Villa | ⚽ LIVE |
25' | Liverpool | 0 - 0 | Wolverhampton Wanderers | ⚽ LIVE |
25' | Luton Town | 0 - 0 | Fulham | ⚽ LIVE |
24' | Manchester City | 2 - 0 | West Ham United | ⚽ LIVE |
26' | Sheffield United | 0 - 1 | Tottenham Hotspur | ⚽ LIVE |
Estland - Esiliiga A
OM | JK Tabasalu | 1 - 2 | FC Tallinn | |
OM | Viimsi | 2 - 4 | Flora II | |
OM | Tartu Welco | 2 - 1 | Paide II | |
Estland - Meistriliiga
OM | Tallinna Kalev | 2 - 0 | Nõmme United | |
67' | Vaprus | 0 - 1 | FCI Levadia | ⚽ LIVE |
Finland - Kakkonen
OM | I-Kissat | 1 - 6 | Tampere United | |
OM | GBK | 2 - 5 | SJK Akatemia II | |
OM | Kuopion Elo | 5 - 2 | OPS | |
15:30 | TPV | - | Inter Turku II | |
Finland - Veikkausliiga
OM | Gnistan | 0 - 0 | KuPS | |
15:30 | EIF | - | Lahti | |
Finland - Ykkönen
Frankrike - Ligue 1
19:00 | Toulouse | - | Brest | |
19:00 | Lorient | - | Clermont | |
19:00 | Monaco | - | Nantes | |
19:00 | Lille | - | Nice | |
19:00 | Olympique Lyonnais | - | Strasbourg | |
19:00 | Reims | - | Rennes | |
19:00 | Lens | - | Montpellier | |
19:00 | Le Havre | - | Olympique Marseille | |
19:00 | Metz | - | PSG | |
Georgien - Erovnuli Liga
26' | Gagra | 0 - 0 | Telavi | ⚽ LIVE |
16:00 | Kolkheti Poti | - | Torpedo Kutaisi | |
17:00 | Dinamo Batumi | - | Iberia 1999 | |
Grekland - Super League
17:00 | AEK Athens | - | Lamia | |
17:00 | Aris | - | PAOK | |
17:00 | Panathinaikos | - | Olympiakos | |
Holland - Eredivisie
OM | Almere City | 1 - 4 | NEC | |
OM | AZ | 3 - 3 | Utrecht | |
OM | Volendam | 1 - 2 | Go Ahead Eagles | |
OM | Feyenoord | 4 - 0 | Excelsior | |
OM | Heracles | 0 - 0 | Fortuna Sittard | |
OM | PEC Zwolle | 1 - 2 | Twente | |
OM | PSV | 3 - 1 | RKC Waalwijk | |
OM | Sparta Rotterdam | 2 - 1 | Heerenveen | |
OM | Vitesse | 2 - 2 | Ajax | |
Irland - FAI Cup
ET | Pike Rovers | 1 - 1 | Villa | ⚽ LIVE |
OM | Ballyfermot United | 3 - 0 | Rockmount | |
90' | Wilton United | 1 - 0 | Glebe North | ⚽ LIVE |
14:00 | Cockhill Celtic | - | Ayrfield United | |
Italien - Serie A
OM | Sassuolo | 0 - 2 | Cagliari | |
OM | Monza | 0 - 1 | Frosinone | |
OM | Udinese | 1 - 1 | Empoli | |
16:00 | Internazionale | - | Lazio | |
18:45 | Roma | - | Genoa | |
Kazakstan - Premier League
OM | Shakhter Karagandy | 1 - 0 | Tobol | |
OM | Zhetysu | 0 - 0 | Kyzyl-Zhar | |
16:00 | Yelimay Semey | - | Kairat | |
Kroatien - 1. HNL
26' | Hajduk Split | 0 - 1 | HNK Gorica | ⚽ LIVE |
17:30 | Osijek | - | Rijeka | |
Kroatien - 2. HNL
OM | Šibenik | 2 - 1 | Vukovar | |
15:30 | Croatia Zmijavci | - | Dugopolje | |
Lettland - 1. Liga
OM | Leevon / PPK | 2 - 0 | Skanste | |
OM | JDFS Alberts | 3 - 0 | Rēzekne FA | |
26' | JFK Ventspils | 1 - 0 | Ogre United | ⚽ LIVE |
Lettland - Virsliga
27' | FS Jelgava | 0 - 3 | Riga | ⚽ LIVE |
18:00 | Auda | - | Liepaja | |
Litauen - 1 Lyga
OM | Ekranas | 3 - 1 | Hegelmann II | |
OM | FA Šiauliai II | 2 - 5 | Atmosfera | |
Litauen - A Lyga
71' | Džiugas Telšiai | 1 - 0 | Banga | ⚽ LIVE |
15:25 | Zalgiris | - | Kauno Zalgiris | |
North Macedonia - Second League
15:00 | Ohrid Lihnidos | - | Kozhuf Gevgelija | |
15:00 | Detonit Plachkovica | - | Karaorman Struga | |
15:00 | Kamenica Sasa | - | Vardar Negotino | |
15:00 | Novaci | - | Skopje | |
15:00 | Belasica | - | Aresimi | |
15:00 | Osogovo | - | Pelister | |
15:00 | Pobeda | - | Besa Dobërdoll | |
15:00 | Bashkimi Kumanovo | - | Teteks | |
Österrike - Regionalliga
63' | Rheindorf Altach II | 0 - 2 | Schwaz | ⚽ LIVE |
Österrike - Bundesliga
26' | Salzburg | 2 - 1 | LASK | ⚽ LIVE |
26' | Sturm Graz | 0 - 0 | Austria Klagenfurt | ⚽ LIVE |
26' | Rapid Vienna | 0 - 1 | Hartberg | ⚽ LIVE |
Polen - I Liga
OM | Polonia Warszawa | 1 - 1 | Odra Opole | |
16:00 | Nieciecza | - | Tychy | |
18:30 | Lechia Gdańsk | - | Arka Gdynia | |
Polen - Ekstraklasa
OM | Cracovia | 2 - 0 | Rakow Czestochowa | |
OM | Warta Poznań | 0 - 1 | Legia Warsaw | |
15:30 | Widzew Łódź | - | Lech Poznań | |
Rumänien - Liga I
OM | Oţelul | 0 - 2 | Universitatea Cluj | |
18:00 | Rapid Bucureşti | - | FCSB | |
Ryssland - Premier League
OM | Ural | 3 - 3 | Orenburg | |
OM | Spartak Moscow | 3 - 1 | Rubin Kazan | |
90' | Rostov | 2 - 1 | Baltika | ⚽ LIVE |
16:00 | Akhmat Grozny | - | Zenit | |
Serbien - Prva Liga
26' | RFK Novi Sad | 1 - 2 | Dubočica | ⚽ LIVE |
27' | Metalac GM | 0 - 0 | Mladost Novi Sad | ⚽ LIVE |
26' | Radnički Novi Beograd | 0 - 0 | OFK Vršac | ⚽ LIVE |
26' | Kolubara | 0 - 1 | GFK Sloboda Užice | ⚽ LIVE |
Skottland - Premiership
67' | Livingston | 0 - 1 | Hibernian | ⚽ LIVE |
66' | Motherwell | 0 - 2 | St. Johnstone | ⚽ LIVE |
68' | Ross County | 2 - 2 | Aberdeen | ⚽ LIVE |
Slovenien - 2. SNL
OM | Nafta | 0 - 2 | Dravinja | |
OM | Rudar | 0 - 5 | Krka | |
OM | Bilje | 3 - 0 | Bistrica | |
OM | Brinje Grosuplje | 1 - 1 | Ilirija | |
OM | Tabor Sežana | 0 - 0 | Primorje | |
Slovenien - 1. SNL
15:30 | Olimpija | - | Bravo | |
15:30 | Koper | - | Maribor | |
Spanien - Tercera Division
OM | Colonia Moscardó | 0 - 0 | Móstoles | |
OM | Las Rozas | 1 - 1 | Leganés II | |
OM | Almería II | 3 - 1 | Málaga II | |
OM | Varea | 1 - 1 | Anguiano | |
OM | Prat | 0 - 1 | L'Hospitalet | |
OM | Las Palmas II | 0 - 1 | Unión Sur Yaiza | |
26' | Ceares | 0 - 0 | Lealtad | ⚽ LIVE |
23' | Ceuta II | 0 - 0 | Ciudad de Lucena | ⚽ LIVE |
16:00 | L'Entregu | - | Sporting Gijón II | |
16:00 | Vimenor | - | Laredo | |
16:00 | Utiel | - | Jove Español | |
16:00 | Cultural Leonesa II | - | Atlético Tordesillas | |
16:00 | Oyonesa | - | Alfaro | |
16:00 | Caspe | - | Cuarte | |
16:00 | Épila | - | Ebro | |
16:30 | Pozoblanco | - | Xerez Deportivo | |
16:30 | Villafranca | - | Azuaga | |
17:00 | Badalona II | - | Vilassar Mar | |
17:00 | Torre del Mar | - | Real Jaén | |
17:00 | UD Caravaca | - | Cieza | |
17:00 | Moralo | - | CD Coria | |
17:00 | Quintana | - | Cazalegas | |
17:00 | Socuéllamos | - | Toledo | |
18:00 | UD Ourense | - | Arosa | |
Spanien - Segunda División
OM | Eibar | 1 - 0 | FC Cartagena | |
54' | Alcorcon | 1 - 0 | Real Valladolid | ⚽ LIVE |
19:00 | Real Zaragoza | - | Racing Ferrol | |
Spanien - La Liga
17:00 | Athletic Club | - | Sevilla | |
17:00 | Atletico Madrid | - | Osasuna | |
17:00 | Barcelona | - | Rayo Vallecano | |
17:00 | Real Betis | - | Real Sociedad | |
17:00 | Cadiz | - | Las Palmas | |
17:00 | Mallorca | - | Almeria | |
17:00 | Granada | - | Celta de Vigo | |
17:00 | Valencia | - | Girona | |
17:00 | Villarreal | - | Real Madrid | |
Sverige - Division 1
OM | Friska Viljor | 2 - 2 | Vasalund | |
OM | AFC Eskilstuna | 1 - 1 | Sollentuna | |
OM | Piteå | 2 - 2 | Stockholm Inter | |
OM | Umeå | 3 - 1 | Karlberg | |
70' | Lund | 0 - 0 | Tvååker | ⚽ LIVE |
71' | Ariana | 0 - 1 | Trollhättan | ⚽ LIVE |
65' | Ljungskile | 2 - 1 | Jönköpings Södra | ⚽ LIVE |
68' | Onsala | 2 - 0 | Norrby | ⚽ LIVE |
22' | Assyriska | 1 - 0 | Nordic United | ⚽ LIVE |
Tjeckien - Czech Liga
OM | Teplice | 0 - 1 | Hradec Králové | |
25' | Pardubice | 0 - 0 | Karviná | ⚽ LIVE |
26' | České Budějovice | 0 - 0 | Jablonec | ⚽ LIVE |
25' | Zlín | 1 - 1 | Bohemians 1905 | ⚽ LIVE |
Tjeckien - 3. liga
OM | Dukla Praha II | 0 - 3 | Loko Vltavín | |
OM | Bohemians 1905 II | 2 - 3 | Admira Praha | |
OM | Chlumec nad Cidlinou | 1 - 6 | Slovan Liberec II | |
OM | Zlín II | 2 - 2 | Uničov | |
OM | Viktoria Plzeň II | 2 - 3 | Přeštice | |
24' | Sokol Brozany | 0 - 1 | Hradec Králové II | ⚽ LIVE |
27' | Zápy | 4 - 0 | Pardubice II | ⚽ LIVE |
Tjeckien - FNL
24' | Varnsdorf | 0 - 0 | Příbram | ⚽ LIVE |
24' | Vysočina Jihlava | 0 - 0 | Viktoria Žižkov | ⚽ LIVE |
25' | Prostějov | 1 - 0 | Opava | ⚽ LIVE |
26' | Vyškov | 0 - 0 | Líšeň | ⚽ LIVE |
26' | Zbrojovka Brno | 3 - 0 | Hanácká | ⚽ LIVE |
24' | Chrudim | 1 - 1 | Sigma Olomouc II | ⚽ LIVE |
24' | Táborsko | 0 - 0 | Dukla Praha | ⚽ LIVE |
26' | Sparta Praha II | 1 - 0 | Vlašim | ⚽ LIVE |
Turkiet - Süper Lig
16:00 | Galatasaray | - | Fenerbahce | |
Tyskland - 2. Bundesliga
OM | Hamburg | 4 - 1 | Nürnberg | |
OM | Fortuna Dusseldorf | 3 - 2 | Magdeburg | |
OM | Kaiserslautern | 5 - 0 | Eintracht Braunschweig | |
OM | Hannover 96 | 1 - 2 | Holstein Kiel | |
90' | Greuther Fürth | 2 - 0 | Schalke 04 | ⚽ LIVE |
Int. | Hansa Rostock | 1 - 2 | Paderborn | ⚽ LIVE |
OM | Elversberg | 0 - 3 | Karlsruhe | |
OM | Osnabrück | 2 - 1 | Hertha BSC | |
OM | Wehen Wiesbaden | 1 - 2 | St. Pauli | |
Tyskland - Regionalliga
OM | Carl Zeiss Jena | 2 - 0 | Eilenburg | |
OM | Greifswalder FC | 4 - 1 | ZFC Meuselwitz | |
OM | Babelsberg | 0 - 0 | Altglienicke | |
OM | Lokomotive Leipzig | 2 - 0 | Zwickau | |
OM | BFC Dynamo | 3 - 1 | BAK 07 | |
OM | Luckenwalde | 1 - 3 | Chemie Leipzig | |
OM | Hertha BSC II | 0 - 2 | Energie Cottbus | |
OM | Chemnitzer FC | 2 - 2 | Rot-Weiß Erfurt | |
OM | St. Pauli II | 0 - 2 | Hannover 96 II | |
15:30 | Viktoria Berlin | - | Hansa Rostock II | |
Tyskland - Oberliga
OM | Rostocker FC | 4 - 1 | Sparta Lichtenberg | |
Cancelled | RSV Eintracht | - | CFC Hertha | |
OM | VfL Halle | 2 - 3 | SC Freital | |
46' | Türkspor Dortmund | 4 - 2 | Wattenscheid 09 | ⚽ LIVE |
Ukraina - Persha Liga
OM | Metalurh Zaporizhya | 1 - 0 | Podillya Khmelnytskyi | |
OM | Hirnyk-Sport | 2 - 3 | Bukovyna | |
OM | Kremin' | 1 - 0 | Khust City | |
OM | Chernihiv | 3 - 3 | Nyva Ternopil | |
OM | Dinaz Vyshhorod | 0 - 0 | FK Metalist Kharkiv | |
Ukraina - Premier League
OM | LNZ Cherkasy | 2 - 1 | Zorya | |
OM | Metalist 1925 Kharkiv | 3 - 3 | Polissya | |
OM | Minai | 3 - 2 | Kolos Kovalivka | |
OM | Veres Rivne | 2 - 2 | Oleksandria | |
87' | Vorskla | 3 - 1 | Obolon' Kyiv | ⚽ LIVE |
OM | Rukh Vynnyky | 2 - 0 | Chornomorets | |
53' | Dnipro-1 | 1 - 1 | Shakhtar Donetsk | ⚽ LIVE |
Ungern - NB II
71' | Nyíregyháza Spartacus | 2 - 1 | Csákvári TK | ⚽ LIVE |
24' | Siófok | 0 - 0 | Kozármisleny | ⚽ LIVE |
27' | Tiszakécske | 0 - 0 | BVSC Zugló | ⚽ LIVE |
23' | Honvéd | 0 - 0 | Gyirmót | ⚽ LIVE |
24' | Szombathelyi Haladás | 1 - 0 | Ajka | ⚽ LIVE |
15:00 | Soroksár SC | - | Kazincbarcika | |
24' | Budafoki MTE | 0 - 0 | Pécsi MFC | ⚽ LIVE |
24' | Szeged-Csanád | 1 - 0 | MTE 1904 | ⚽ LIVE |
Ungern - NB I
12' | Kecskemét | 0 - 0 | Zalaegerszeg | ⚽ LIVE |
18:15 | Ferencváros | - | Újpest | |
Vitryssland - Premier League
17:00 | Dinamo Minsk | - | Shakhtyor Soligorsk | |
Vitryssland - 1. Division
OM | Lokomotiv Gomel | 1 - 1 | Energetik-BGU | |
OM | Torpedo BelAZ II | 1 - 1 | Volna | |
24' | Bumprom | 0 - 0 | ML Vitebsk | ⚽ LIVE |
Livescore och resultat från dagens fotbollsmatcher spelade i Europa. Fullständig lista över spel och resultat från hela världen hittar du under kategorin fotbollsresultat på SoccerStats247. Idag, 19-05-2024 kan du följa matcher från flera olika ligor, kolla de slutgiltiga fotbollsresultaten och ta del av livescore från fotbollen. Även om vi alltid strävar efter att ge dig uppgifterna i realtid, kan livescore ha en viss fördröjning beroende på match och den plats varifrån användaren försöker nå vår sida för liveresultat. Gårdagens matchresultat kan också återfinnas på sidan, tillsammans med måluppgifter och spelares bidrag i matchen.