Fotboll idag - Livescore Fotbollsresultat

Sverige - Superettan
13:00Brage-Dalkurd
15:30Norrby-Varberg
Sverige - Allsvenskan
13:00Hammarby-IFK Göteborg
13:00Häcken-AIK
15:30Malmö FF-Norrköping
Albanien - Superliga
14:00Laçi-Partizani Tirana
14:00Bylis-Kukësi
Armenien - Premier League
12:15Yerevan-Noah
Azerbajdzjan - Premyer Liqa
14:00Keşlə-Sebail
16:30Qarabag-Neftçi
Belgien - First Division B
Upps.KSV Roeselare-Excelsior Virton
Belgien - First Division A
12:30Anderlecht-Antwerp
16:00Gent-Mechelen
18:30Royal Excel Mouscron-Kortrijk
Bosnien Hercegovina - Premijer Liga
17:30Siroki Brijeg-Tuzla City
17:30Sarajevo-Zvijezda '09 Brgule
Bulgarien - Second League
14:00Strumska slava-Ludogorets II
Bulgarien - First League
14:45Dunav 2010-Slavia Sofia
17:15Levski Sofia-Cherno More
Cypern - 1. Division
15:00Doxa-Ethnikos Achna
15:00AEK Larnaca-Omonia Nicosia
16:00Enosis-Anorthosis
Danmark - Superliga
36'AGF2 - 0AaBLIVE
12:00Esbjerg-Randers
12:00Lyngby-Midtjylland
14:00Hobro-Copenhagen
16:00Brøndby-Nordsjælland
Danmark - 2nd Division
OMThisted4 - 0Vejgaard B
11:00Holbæk B&I-Frem
12:00Sydvest-Jammerbugt
Danmark - 1st Division
11:45Roskilde-Nykøbing
12:00HB Køge-Næstved
13:00Vejle-Hvidovre
16:00Vendsyssel-Kolding IF
England - Premier League
13:00AFC Bournemouth-Everton
15:30Watford-Arsenal
England - Championship
11:00Huddersfield Town-Sheffield Wednesday
11:30Barnsley-Leeds United
Estland - Meistriliiga
12:00Maardu-Tammeka
Estland - Esiliiga A
35'Elva1 - 0K-Järve JK JärveLIVE
Finland - Kakkonen
12:00Sudet-JäPS
12:00JBK-JS Hercules
12:00OLS-RoPS II
15:30GrIFK-KaaPo
Finland - Veikkausliiga
14:00Inter Turku-Mariehamn
15:30KuPS-HJK
15:30Ilves-Honka
Frankrike - Ligue 1
13:00Nantes-Reims
15:00Saint-Etienne-Toulouse
19:00Monaco-Olympique Marseille
Georgien - Erovnuli Liga
14:00WIT Georgia-Dinamo Tbilisi
Grekland - Super League
16:00Xanthi-Asteras Tripolis
16:15AEK Athens-Lamia
16:15Panionios-Larissa
18:30Aris-Panathinaikos
Grekland - Cup
12:00Episkopi-Trikala
13:00Panthiraikos-OF Ierapetra
13:00Thinaliakos-Kavala
13:00Pandramaikos-Ionikos
13:00Xenophon Krestena-Egaleo
13:00Atalanti-Atromitos Patras
17:00Panserraikos-Triglia
Holland - Tweede Divisie
12:30Jong Sparta-TEC
Holland - Eredivisie
21'PEC Zwolle0 - 0RKC WaalwijkLIVE
12:30Feyenoord-ADO Den Haag
12:30Heracles-Willem II
14:45Fortuna Sittard-Twente
Island - Úrvalsdeild
16:00ÍA-Grindavík
16:45KA-HK
Italien - Serie D
13:00Caronnese-Savona
13:00Fezzanese-Ligorna
13:00Savignanese-Alfonsine
13:00Sporting Trestina-San Donato Tavarnelle
13:00Recanatese-Montegiorgio
13:00Città di Anagni-Portici
13:00Agropoli-Team Altamura
13:00Roccella-Palermo
13:00Bra-Ghivizzano Borgo Mozzano
13:00Borgosesia-Chieri
13:00Lavagnese-Sanremese
13:00Lucchese-Real Forte Querceta
13:00Seravezza-Fossano
13:00Vado-Casale
13:00Verbania-Prato
13:00Arconatese-Sondrio
13:00Brusaporto-Ponte San Pietro
13:00Dro Alto Garda-Seregno
13:00Folgore Caratese-Levico
13:00Legnano-Inveruno
13:00Nibionnoggiono-Villa Valle
13:00Tritium-Caravaggio
13:00Virtus Bolzano-Pro Sesto
13:00Virtus Ciserano Bergamo-Scanzorosciate
13:00Montebelluna-Cartigliano
13:00Cjarlins Muzane-Ambrosiana
13:00Delta Porto Tolle-Belluno
13:00Este-Campodarsego
13:00Mestre-Legnago Salus
13:00Tamai-Luparense
13:00Union Feltre-Adriese
13:00Vigasio-Caldiero Terme
13:00Villafranca-Chions
13:00Correggese-Breno
13:00Fanfulla-Forlì
13:00Fiorenzuola-Sammaurese
13:00Mantova-Lentigione
13:00Mezzolara-Vigor Carpaneto
13:00Progresso-Ciliverghe
13:00Sasso Marconi-Franciacorta
13:00Albalonga-Pomezia
13:00Bastia Calcio-Montevarchi Calcio
13:00Scandicci-Gavorrano
13:00Cannara-Flaminia
13:00Nuova Monterosi-Grassina
13:00Ponsacco-Città di Foligno
13:00Sangiovannese-Aglianese
13:00Tuttocuoio-Grosseto
13:00San Luigi-Clodiense
13:00Porto Sant'Elpidio-Chieti
13:00Avezzano-Vastogirardi
13:00Matelica Calcio-Real Giulianova
13:00Olympia Agnonese-Cattolica
13:00Pineto-Sangiustese
13:00San Nicolò-Jesina
13:00Tolentino-Città di Campobasso
13:00Vastese-Atletico
13:00Ladispoli-Turris
13:00Aprilia-Vis Artena
13:00Cassino-Latina
13:00Lanusei-Torres
13:00Ostia Mare Lidocalcio-Arzachena
13:00Budoni-Trastevere
13:00Pro Calcio Tor Sapienza-Muravera
13:00Latte Dolce-Team Nuova Florida
13:00Audace Cerignola-Grumentum
13:00Casarano-Brindisi
13:00Città di Fasano-Bitonto
13:00Francavilla-Gelbison
13:00Gladiator-Fidelis Andria
13:00Gravina-Sorrento
13:00Nocerina-Foggia
13:00Taranto-Nardò
13:00Cittanovese-Nola 1925
13:00Castrovillari-Acireale
13:00Città di Messina-Corigliano Calabro
13:00Licata-Biancavilla
13:00Marina di Ragusa-Savoia
13:00Marsala-Giugliano
13:00San Tommaso-Messina
13:00Troina-Palmese
Italien - Serie B
13:00Cosenza-Pescara
13:00Crotone-Empoli
19:00Pisa-Cremonese
Italien - Serie A
4'Genoa0 - 0AtalantaLIVE
13:00Brescia-Bologna
13:00Parma-Cagliari
13:00SPAL-Lazio
16:00Roma-Sassuolo
18:45Hellas Verona-Milan
Italien - Serie C
13:00AlbinoLeffe-Pianese
13:00Carrarese-Pistoiese
13:00Lecco-Robur Siena
13:00Olbia-Alessandria
13:00Pontedera-Novara
13:00Imolese-Modena
13:00Piacenza-Fermana
13:00Sambenedettese-Arzignano Valchiampo
13:00Südtirol-Reggiana
13:00Catania-Viterbese Castrense
13:00Paganese-Virtus Francavilla
13:00Teramo-Cavese
13:00Ternana-Monopoli
15:30Gozzano-Giana Erminio
15:30Juventus II-Pro Patria
15:30Pergolettese-Arezzo
15:30Renate-Como
15:30Cesena-Triestina
15:30FeralpiSalò-Virtus Verona
15:30Vicenza Virtus-Rimini
15:30Calcio Padova-Carpi
15:30Ravenna-Vis Pesaro
15:30Bisceglie-Potenza Calcio
15:30Catanzaro-Sicula Leonzio
15:30Picerno-Avellino
15:30Vibonese-Rende
Kazakstan - Premier League
12:00Irtysh-Taraz
12:00Tobol-Okzhetpes
12:00Ordabasy-Kaisar
13:00Aktobe-Atyrau
13:00Astana-Shakhter Karagandy
13:00Kairat-Zhetysu
Kroatien - 1. HNL
14:30Osijek-Varaždin
17:00Rijeka-Hajduk Split
Kroatien - 2. HNL
14:30Rudeš-Croatia Zmijavci
Lettland - Virsliga
15:00Rīgas FS-Spartaks Jūrmala
Litauen - 1 Lyga
12:00Minija-Dainava
Makedonien - Second League
13:30Skopje-Labunishta
13:30Drita-Kadino
13:30Ohrid-Pelister
13:30Vlazrimi Kicevo-Vardar Forino
13:30Gostivar-Korab Debar
13:30Tikves-Pitu Guli
13:30Pehchevo-Osogovo
13:30Pobeda-Plackovica
13:30Kamenica-Sasa-Bregalnica Stip
13:30Belasica-FK Kozuv Gevgelija
Moldavien - Divizia Nationala
13:00Sfîntul Gheorghe-Dinamo-Auto
16:00Milsami-Speranţa Nisporeni
Norge - Eliteserien
16:00Molde-Tromsø
16:00Haugesund-Mjøndalen
16:00Bodø / Glimt-Stabæk
16:00Strømsgodset-Ranheim
16:00Viking-Odd
18:00Kristiansund-Brann
Norge - 1. Division
13:00Nest-Sotra-Tromsdalen
13:00KFUM-Skeid
13:00Strømmen-Start
13:00Jerv-Raufoss
16:00Sandnes Ulf-Notodden
16:00HamKam-Ullensaker / Kisa
16:00Sogndal-Sandefjord
Norge - 2. Division
11:00Mjølner-Alta
13:00Brattvåg-Stjørdals-Blink
13:00Egersund-Levanger
13:00Hødd-Bryne
13:00Kvik Halden-Sola
14:00Sotra-Fram
14:30Elverum-Senja
15:00Moss-Vidar
16:00Arendal-Fredrikstad
Österrike - Regionalliga
OMSVG Reichenau7 - 1Imst
12:30Hall-Kufstein
14:00Röthis-Schwarz-Weiß Bregenz
15:00Telfs-Schwaz
15:00Kuchl-Grödig
Österrike - Bundesliga
12:30Rapid Wien-Admira
12:30Rheindorf Altach-St. Pölten
15:00Wolfsberger AC-Austria Wien
Polen - Ekstraklasa
13:00Pogoń Szczecin-ŁKS Łódź
15:30Górnik Zabrze-Śląsk Wrocław
Polen - I Liga
10:45Miedź Legnica-Olimpia Grudziądz
Portugal - Taça de Portugal
10:30Velense-Alcochetense
Portugal - Primeira Liga
15:00Santa Clara-Moreirense
15:00Rio Ave-Tondela
15:00Marítimo-Belenenses
17:00Portimonense-Porto
19:00Boavista-Sporting CP
Rumänien - Liga II
OMUTA Arad1 - 1Mioveni
12:30Argeș-Rapid
Rumänien - Liga I
15:00Politehnica Iași-Hermannstadt
18:00Universitatea Craiova-FCSB
Ryssland - FNL
14:30Armavir-Chertanovo
Ryssland - Premier League
11:00Orenburg-Rubin Kazan
13:30Tambov-CSKA Moscow
16:00Krasnodar-Krylya Sovetov
Schweiz - Schweizer Pokal
12:30Stade Nyonnais-Thun
13:00Bellinzona-Neuchâtel Xamax
13:30Bassecourt-Rapperswil-Jona
14:00Aarau-Sion
14:00Wohlen-Luzern
Serbien - Prva Liga
14:30Grafičar-Radnički Pirot
14:30Borac Čačak-Zemun
17:00Bežanija-Dinamo Vranje
Serbien - Super Liga
17:00Bačka Topola-Mačva Šabac
17:00Mladost Lučani-Spartak Subotica
Slovakien - Super Liga
16:00Slovan Bratislava-Spartak Trnava
Slovenien - 2. SNL
14:00Radomlje-Koper
14:00Krško-Nafta
Slovenien - 1. SNL
12:00Triglav-Domžale
14:15Olimpija-Celje
16:00Mura-Tabor Sežana
Spanien - Segunda B
81'Granada II1 - 0VillarrobledoLIVE
78'Sevilla II0 - 0Cádiz IILIVE
50'Marbella1 - 1MeridaLIVE
48'Getafe II0 - 0Peña DeportivaLIVE
34'FC Andorra0 - 0EjeaLIVE
35'Ebro0 - 0Gimnàstic TarragonaLIVE
36'Sporting Gijón II0 - 0CoruxoLIVE
34'Ibiza0 - 0PontevedraLIVE
37'Atlético Baleares1 - 1SS ReyesLIVE
35'Real Oviedo II1 - 1Rayo MajadahondaLIVE
37'Atlético Madrid II1 - 0Las Palmas IILIVE
36'Celta de Vigo II0 - 0Marino de LuancoLIVE
34'Melilla0 - 0Las RozasLIVE
34'Unionistas de Salamanca0 - 0Haro DeportivoLIVE
15:00Racing Ferrol-Internacional de Madrid
15:00Burgos-Calahorra
16:00Sanluqueño-FC Cartagena
16:00Real Murcia-San Fernando CD
16:00Lleida Esportiu-Espanyol II
16:00Real Unión-Tudelano
16:00UD Logroñés-Cultural Leonesa
16:30Yeclano-Córdoba
16:30Orihuela-Levante II
17:00Linense-Don Benito
17:00Recreativo Huelva-UCAM Murcia
17:00Badajoz-Algeciras
17:00Castellón-Olot
17:30Hércules-Sabadell
18:00Cornellà-Badalona
Spanien - Segunda División
36'Albacete0 - 2TenerifeLIVE
14:00Real Oviedo-Elche
16:00Real Zaragoza-Extremadura UD
18:00Lugo-Fuenlabrada
19:00Sporting Gijón-Deportivo La Coruña
Spanien - La Liga
34'Eibar0 - 0EspanyolLIVE
12:00Deportivo Alavés-Sevilla
14:00Celta de Vigo-Granada
16:30Real Valladolid-Osasuna
19:00Real Betis-Getafe
Spanien - Tercera Division
09:15Santutxu-Basconia
09:30Ariznabarra-Durango
09:30Moratalaz-Pozuelo Alarcón
09:30AD Parla-Unión Adarve
09:30Alcorcón II-Carabanchel
09:30San Fernando Henares-Santa Ana
09:30El Álamo-Rayo Vallecano II
09:30Torrejón-Trival Valderas
09:30Villaverde-Boetticher-RSD Alcalá
09:30Gerena-Coria CF
09:45Siete Villas-Solares
10:00Villarreal III-Jove Español
10:00Paterna-Elche II
10:00Deportivo La Coruña II-Alondras
10:00Silva-Paiosaco
10:00Covadonga-Colunga
10:00Lenense-Llanera
10:00Pobla Mafumet-Vilafranca
10:00San Cristobal-Horta
10:00Manresa-Santfeliuenc
10:00Atlético Pinto-Leganés II
10:00Huétor Vega-Real Jaén
10:00Vélez-Antequera
10:00Málaga II-El Ejido
10:00Mancha Real-Polideportivo Almería
10:00Alhaurín-Atlético Porcuna
10:00Rota-Arcos
10:00Mallorca II-Binissalem
10:00Fuente Cantos-Plasencia
10:00Olivenza-Extremadura UD II
10:00UD Logroñés II-Vianés
10:00Calahorra II-Berceo
10:00Varea-SD Logroñés
10:00Conquense-Almagro Spain
10:30Formentera-Constància
10:30Trujillo-Moralo
11:00Atlético Paso-Unión Viera
11:00La Cuadra-Lanzarote
11:00Villa Santa Brígida-Gran Tarajal
11:00UD San Fernando-Mensajero
14:30Alcúdia-Ibiza Islas Pitiusas
14:30Peña Azagresa-Lourdes
14:30Cortes-Baztán
15:00Olímpic Xàtiva-Crevillente
15:00Novelda-Alzira
15:00Caudal-Gijón Industrial
15:00Tuilla-Real Avilés
15:00Selaya-Textil Escudo
15:00Tropezón-
15:00Cristo Atlético-Atlético Tordesillas
15:00Bupolsa-Gimnástica Segoviana
15:00Numancia II-Atlético Astorga
15:00Brea-Fraga
15:00Borja-Illueca
15:00Atlético Monzón-Calamocha
15:00Binéfar-Almudévar
15:30Atzeneta-Alcoyano
15:30San Martín-L'Entregu
15:30Ceares-Mosconia
15:30Guarnizo-Ribamontán al Mar
15:30Peralada-Castelldefels
15:30Mirandés II-Cultural Leonesa II
15:30Mar Menor-UCAM Murcia II
15:30Corellano-Cirbonero
15:30Casalarreina-Pradejón
15:30La Calzada-River Ebro
15:30Torrijos-La Solana
15:45Condal-Llanes
16:00Roda-Benigànim
16:00Barco-Somozas
16:00Bergantiños-Compostela
16:00Polvorín-Ourense CF
16:00UD Ourense-Choco
16:00As Pontes-Arosa
16:00Villalbés-Arzúa
16:00Urraca-Vallobín
16:00Vimenor-Cayon
16:00Banyoles-Figueres
16:00Europa-Vilassar Mar
16:00Flat Earth-Móstoles
16:00Navalcarnero-Alcobendas Sport
16:00La Granja-Burgos Promesas
16:00UD Santa Marta-Almazán
16:00La Bañeza-Salamanca II
16:00Pozoblanco-Xerez Deportivo
16:00El Palmar-Olímpico Totana
16:00Murchante-Subiza
16:00Oyonesa-Comillas
16:00Alberite-Náxara
16:00Alfaro-Anguiano
16:00Arnedo-Villegas
16:00Utebo-San Juan Mozarrifar
16:00Teruel-Valdefierro
16:00Belchite 97-Barbastro
16:00Robres-Villanueva CF
16:00Sariñena-CDJ Tamarite
16:00La Roda-Toledo
16:30Bezana-Barquereño
16:30Zamora-Becerril Campos
16:30Huétor Tájar-Ciudad de Torredonjimeno
16:30Lebrijana-Córdoba II
16:30Plus Ultra-SFC Minerva
16:30Deportiva Minera-Los Garres
16:30Llerenense-Cacereño
16:30Diocesano-Miajadas
17:00Rápido Bouzas-Arenteiro
17:00Estradense-Pontellas
17:00L'Hospitalet-Sants
17:00Terrassa-Granollers
17:00Motril-Linares Deportivo
17:00El Palo-Loja
17:00Torreperogil-Maracena
17:00Puente Genil-Ciudad de Lucena
17:00Los Barrios-Conil
17:00Xerez-Real Betis II
17:00Atlético Pulpileño-Lorca Deportiva
17:00Jerez-RCP Valverdeño
17:00Aceuchal-Calamonte
17:00Villanovense-Azuaga
17:00Manchego-Quintanar del Rey
17:30Sant Andreu-Cerdanyola del Vallès
17:30Ardoi-Pamplona
18:00Montijo-Valdivia
Upps.EDMF Churra-Huércal Overa
Upps.Real Murcia II-Mazarrón FC
Upps.Cartagena II-Lorca
Sverige - Division 1
11:00IFK Umeå-Karlstad
13:00Gefle-Nyköping
13:00Forward-Boden
13:00Sylvia-Team Thoren
13:00Akropolis-Linköping City
14:00Ljungskile-Tvååker
14:00Landskrona-Oddevold
15:00Oskarshamns AIK-Värnamo
Sverige - Damallsvenskan
11:00Pitea W-Växjö
11:00Vittsjo-KIF Orebro
13:00Goteborg FC-Rosengard W
13:00Djurgarden W-Bunkeflo W
Tjeckien - 3. liga
OMUničov0 - 0Hlučín
OMSlovácko II0 - 0Viktoria Otrokovice
OMBaník Ostrava II4 - 2Velké Meziříčí
OMBlansko3 - 1Sigma Olomouc II
OMAdmira Praha1 - 0Králův Dvůr
OMSparta Praha II2 - 0Příbram II
OMZlín II6 - 3Dolní Benešov
UtvisningViktoria Plzeň II1 - 1STáborsko
14:30Rakovník-Benesov
14:30Štěchovice-Motorlet Praha
Tjeckien - FNL
OMViktoria Žižkov1 - 2Hradec Králové
15:00Vlašim-Vítkovice
Tjeckien - Czech Liga
13:00Karviná-Bohemians 1905
13:00Zlín-Sparta Praha
15:00Baník Ostrava-České Budějovice
Turkiet - 2. Lig
12:30Elazığspor-Tuzlaspor
12:30Bayburt İÖİ-Kırşehir Belediyespor
12:30Van BB-Kardemir Karabükspor
12:30Sivas Belediyespor-Kahramanmaraşspor
12:30Etimesgut Belediyespor-BB Bodrumspor
13:00Kastamonuspor 1966-Bandırmaspor
13:00Yeni Çorumspor-Gümüşhanespor
13:30Kırklarelispor-Zonguldak Kömürspor
13:30İnegölspor-Sancaktepe FK
13:30Manisa FK-Hekimoğlu Trabzon
15:00Amed-Hacettepe
16:00Sakaryaspor-Utaş Uşakspor
16:00Tarsus İdman Yurdu-Sarıyer
16:00Afjet Afyonspor-Şanlıurfaspor
Turkiet - 1. Lig
13:30Bursaspor-Osmanlıspor
13:30İstanbulspor-Giresunspor
16:00Adanaspor-Adana Demirspor
16:00Menemenspor-Akhisarspor
Turkiet - Süper Lig
14:00Ankaragücü-Yeni Malatyaspor
14:00Rizespor-Göztepe
17:00Denizlispor-Konyaspor
17:00Trabzonspor-Gençlerbirliği
Tyskland - 2. Bundesliga
11:30Darmstadt 98-Nürnberg
11:30Bochum-Dynamo Dresden
11:30Erzgebirge Aue-Osnabrück
Tyskland - Regionalliga
11:30Altglienicke-Chemie Leipzig
11:30Lichtenberg-Babelsberg
11:30Germania Halberstadt-Bischofswerdaer FV
11:30Union Fürstenwalde-Viktoria Berlin
11:30Energie Cottbus-ZFC Meuselwitz
12:00Nürnberg II-Greuther Fürth II
12:00Holstein Kiel II-Altona 93
12:00St. Pauli II-LSK Hansa
12:00Mainz 05 II-Teutonia WS
13:00Schalke 04 II-Fortuna Köln
13:00VfB Oldenburg-Eintracht Norderstedt
13:00HSC Hannover-Drochtersen / Assel
13:00Rot-Weiß Erfurt-BFC Dynamo
Tyskland - Oberliga
08:45Paloma-Teutonia Ottensen
12:00Buchholz-Rugenbergen
12:00Lok Stendal-CFC Hertha
12:00Strausberg-Pampow
12:00Staaken-Hertha Zehlendorf
12:00Askania Bernburg-International Leipzig
12:00Eintracht Northeim-Heeslinger SC
12:00Ludwigsfelde-Neustrelitz
12:00Eichede-Todesfelde
12:00Elversberg II-Hassia Bingen
12:30Hemelingen-Geestemünde
13:00Meerbusch-FC Bocholt
13:00Sasel-Union Tornesch
13:00Schonnebeck-Monheim
13:00SF Niederwenigern-Germania Ratingen
13:00TuRU 1880 Düsseldorf-SC Velbert
13:00Cronenberger SC-Schwarz-Weiß Essen
13:00SF Baumberg-Union Nettetal
13:00Straelen-Kray
13:00Wiedenbrück-Hammer SpVg
13:00Kaan-Marienborn-Sportfreunde Siegen
13:00Westfalia Rhynern-Schermbeck
13:00Ennepetal-Westfalia Herne
13:00Preußen Münster II-Paderborn 07 II
13:00Sprockhövel-Meinerzhagen
13:00Gütersloh-Erndtebrück
13:00ASC Dortmund-Rot Weiss Ahlen
13:00Eintracht Rheine-Holzwickeder SC
13:00Lupo-Martini-VfL Oldenburg
13:00Arminia Hannover-Bersenbrück
13:00Germania Egestorf-Eintracht Celle
13:00Hagen / ​Uthlede-FT Braunschweig
13:00Spelle-Venhaus-HSC BW Schwalbe Tündern
13:00TB Uphusen-Atlas Delmenhorst
13:00Neuhof-Rot-Weiß Hadamar
13:00Frisia 03 Risum-Lindholm-Bordesholm
13:00Rot-Weiß Walldorf-Eintracht Stadtallendorf
13:00Eddersheim-Hessen Dreieich
13:00Düren Merzenich-SV Breinig
13:00Hennef 05-Fortuna Köln II
13:00Gonsenheim-Diefflen
13:15TVD Velbert-Kleve
13:15Wesseling-Urfeld-Borussia Freialdenhoven
13:15FC BW Friesdorf-Eilendorf
13:30Habenhauser FV-Borgfeld
13:30Leher TS-Schwachhausen
13:30SFL Bremerhaven-Werder Bremen III
13:30Pesch-Viktoria Arnoldsweiler
13:30Deutz-Siegburger SV
13:30VfL Vichttal-Frechen
13:30Concórdia-Meiendorfer SV
13:30Union Bremen-Brinkumer SV
13:45Ginsheim-Hessen Kassel
14:00Jahn Regensburg II-Landsberg
Tyskland - Bundesliga
13:30Hoffenheim-Freiburg
16:00Paderborn-Schalke 04
Tyskland - 3. Liga
11:00Ingolstadt-Hallescher FC
12:00Eintracht Braunschweig-Hansa Rostock
Ukraina - Persha Liga
15:30Volyn-Balkany Zorya
Ukraina - Premier League
11:00Mariupol'-Olimpik Donetsk
14:00Dynamo Kyiv-Desna
16:30Kolos Kovalivka-Lviv
Ungern - NB II
14:30Vác-Tiszakécske
15:00Szolnoki MÁV-Győri ETO
15:00Siófok-Budaörs
15:00Gyirmót-Dorogi
15:00Szombathelyi Haladás-Soroksár SC
15:00Budafoki MTE-Ajka
15:00MTK-Kazincbarcika
15:00Nyíregyháza Spartacus-Vasas
16:00Szeged 2011-Csákvári TK
AvbrutenBalmazújváros Sport-Békéscsaba
Vitryssland - Premier League
12:00Slavia-Energetyk-BDU
14:00Isloch-Shakhtyor
16:00Dinamo Minsk-Slutsk
Vitryssland - 1. Division
13:00NFK Minsk-Smorgon

Livescore och resultat från dagens fotbollsmatcher spelade i Europa. Fullständig lista över spel och resultat från hela världen hittar du under kategorin fotbollsresultat på SoccerStats247. Idag, 15-09-2019 kan du följa matcher från flera olika ligor, kolla de slutgiltiga fotbollsresultaten och ta del av livescore från fotbollen. Även om vi alltid strävar efter att ge dig uppgifterna i realtid, kan livescore ha en viss fördröjning beroende på match och den plats varifrån användaren försöker nå vår sida för liveresultat. Gårdagens matchresultat kan också återfinnas på sidan, tillsammans med måluppgifter och spelares bidrag i matchen.



Sverige Tävlingar

I Sverige spelat åtskilliga fotbollsturneringar under året. Kolla in uppgifter och tabeller för lokala fotbollsturneringar via följande länkar:

AllsvenskanSuperettan

Fotbollsuppdateringar

Fotboll i Sverige

Sverige håller några större fotbollsturneringar varje år där varje fotbollsklubb kämpar om topplaceringarna och kvalificeringar till internationella ligor. Allsvenskan är Sveriges främsta turnering och som, tillsammans med andra seriematcher...