Fotboll idag - Livescore Fotbollsresultat

Sverige - Superettan
OMNorrby2 - 0Dalkurd
OMBrage1 - 3AFC Eskilstuna
Sverige - Allsvenskan
OMÖstersunds FK0 - 4IFK Göteborg
OMHelsingborg0 - 0Falkenberg
OMVarberg3 - 2Malmö FF
OMHäcken3 - 0Örebro
OMSirius1 - 1Elfsborg
OMMjällby2 - 1Djurgården
Albanien - Superliga
OMBylis0 - 0Teuta Durrës
OMKastrioti Krujë1 - 1Tirana
OMLaçi6 - 1Apolonia Fier
OMVllaznia Shkodër2 - 4Kukësi
OMPartizani Tirana4 - 0Skënderbeu Korçë
Armenien - Premier League
CancelledShirak-Gandzasar
Azerbajdzjan - Premyer Liqa
OMKeşlə1 - 1Sabah
OMSəbail1 - 1Qarabag
Belgien - First Division A
OMMechelen2 - 3Beerschot
OMGent0 - 3Zulte-Waregem
OMAnderlecht0 - 0Standard Liège
44'Kortrijk1 - 1KV OostendeLIVE
Belgien - First Division B
OMLommel4 - 0RWDM
75'RFC Seraing1 - 0Union Saint-GilloiseLIVE
Bosnien Hercegovina - Premijer Liga
OMRadnik Bijeljina1 - 1Krupa na Vrbasu
Bulgarien - Second League
OMSportist Svoge5 - 1Septemvri Sofia
OMDobrudzha 19192 - 1Hebar 1918
Bulgarien - First League
OMLudogorets2 - 1Botev Vratsa
OMCSKA Sofia2 - 0CSKA 1948 Sofia
Cypern - 1. Division
OMPafos2 - 0Doxa
OMApollon1 - 2AEL
Danmark - Superliga
OMHorsens3 - 1Vejle
OMSønderjyskE1 - 3København
OMNordsjælland3 - 1AGF
Danmark - 1st Division
OMHobro3 - 4Hvidovre
England - FA Cup
UtvisningStevenageS1 - 1Hull City
TilläggstidStockport County3 - 2Yeovil Town
TilläggstidShrewsbury Town1 - 0Oxford City
TilläggstidMansfield Town2 - 1Dagenham & Redbridge
OMCarlisle United1 - 2Doncaster Rovers
OMBarnet0 - 1Milton Keynes Dons
OMBristol Rovers6 - 0Darlington
OMAFC Wimbledon1 - 2Crawley Town
TilläggstidMarine1 - 0Havant & Waterlooville
England - Premier League
OMSouthampton2 - 3Manchester United
OMChelsea0 - 0Tottenham Hotspur
50'Arsenal1 - 2Wolverhampton WanderersLIVE
England - Championship
OMNottingham Forest0 - 1Swansea City
Estland - Esiliiga A
OMMaardu2 - 1Vaprus
OMNõmme United1 - 0Elva
Estland - Meistriliiga
OMPaide1 - 7Flora
OMNõmme Kalju0 - 2FCI Levadia
Frankrike - Ligue 1
OMOlympique Lyonnais3 - 0Reims
OMLorient0 - 1Montpellier
OMLens1 - 3Angers SCO
OMMetz0 - 2Brest
OMMonaco3 - 0Nîmes
OMNice1 - 3Dijon
31'Saint-Etienne0 - 0LilleLIVE
Grekland - Super League
OMPanathinaikos2 - 1Panaitolikos
OMOFI2 - 1PAS Giannina
OMLamia0 - 2PAOK
OMAsteras Tripolis1 - 2AEK Athens
Grekland - Football League
Upps.Egaleo-Aspropyrgos Enosis
Upps.Rodos-Kalamata
Upps.Ialysos-Santorini 2020
Upps.Asteras Vlachioti-Niki Volos
Upps.Episkopi-Kallithea
Upps.Thesprotos-Triglia FC
Upps.Veria-Almopos
Upps.Kavala-Pierikos
Upps.Olympiakos Volos-Apollon Pontou
Upps.AEP Kozani-Panserraikos
Holland - Eredivisie
OMVitesse2 - 0Fortuna Sittard
OMGroningen1 - 0Willem II
OMFeyenoord1 - 1Utrecht
OMHeracles1 - 2AZ
74'PSV0 - 0Sparta RotterdamLIVE
Holland - Eerste Divisie
OMEindhoven3 - 2De Graafschap
Irland - FAI Cup
OMShamrock Rovers2 - 0Sligo Rovers
66'Athlone Town0 - 9DundalkLIVE
Italien - Serie A
OMLazio1 - 3Udinese
OMBologna1 - 0Crotone
OMMilan2 - 0Fiorentina
OMCagliari2 - 2Spezia
41'Napoli1 - 0RomaLIVE
Italien - Serie B
OMReggiana1 - 1Cremonese
27'Cosenza0 - 0SalernitanaLIVE
Kroatien - 1. HNL
OMRijeka1 - 1Osijek
Upps.Dinamo Zagreb-Hajduk Split
Kroatien - Cup
Upps.Oriolik Oriovac-Rudar Labin
Kroatien - 2. HNL
OMDinamo Zagreb II1 - 1Kustošija
OMBijelo Brdo1 - 0Inter Zaprešić
OMHajduk Split II4 - 0Međimurje Čakovec
Lettland - Virsliga
OMJelgava0 - 7Liepāja
OMBFC Daugavpils1 - 3Spartaks Jūrmala
OMTukums0 - 2Rīgas FS
OMMetta / LU1 - 2Valmiera / BSS
DeladesRiga-Ventspils
Moldavien - Divizia Nationala
OMDinamo-Auto1 - 1Dacia-Buiucani
OMFloreşti0 - 1Petrocub
OMZimbru2 - 3Sfîntul Gheorghe
Montenegro - First League
OMBudućnost4 - 2Rudar
OMOFK Titograd1 - 0Jezero
OMSutjeska1 - 1Dečić
OMPetrovac1 - 0Iskra
OMPodgorica0 - 1Zeta
Norge - Eliteserien
OMMolde3 - 1Haugesund
OMBodø / Glimt5 - 1Rosenborg
OMKristiansund2 - 1Strømsgodset
OMMjøndalen0 - 1Stabæk
17:00Sandefjord-Odd
74'Vålerenga0 - 1Sarpsborg 08LIVE
North Macedonia - First League
OMRenova1 - 0Borec
OMStruga1 - 1Shkendija
OMPelister1 - 2Sileks
OMBelasica2 - 2Rabotnički
OMMakedonija GjP0 - 0Shkupi
Österrike - Bundesliga
OMWolfsberger AC1 - 1Ried
OMLASK3 - 0Rheindorf Altach
OMRapid Wien1 - 1Austria Wien
Polen - Ekstraklasa
OMRaków Częstochowa1 - 0Warta Poznań
OMLegia Warszawa2 - 2Piast Gliwice
Polen - I Liga
OMWidzew Łódź2 - 1Arka Gdynia
Portugal - Primeira Liga
OMGil Vicente2 - 0Rio Ave
OMPortimonense1 - 0Nacional
OMBoavista0 - 0Belenenses
30'Sporting Braga0 - 0FarenseLIVE
Rumänien - Romanian Cup
OMRipensia Timişoara1 - 5Astra
OMHușana Huși2 - 8Universitatea Cluj
OMVoluntari0 - 6Gaz Metan Mediaş
OMPolitehnica Iași1 - 0CFR Cluj
Ryssland - Premier League
OMUral1 - 0Sochi
OMUfa4 - 0Tambov
OMRubin Kazan1 - 0CSKA Moscow
OMSpartak Moscow2 - 0Rotor Volgograd
Ryssland - FNL
OMYenisey1 - 0Tekstilshchik
OMKrasnodar II1 - 1Akron
OMVeles4 - 2Shinnik
OMOrenburg2 - 1Krylya Sovetov
OMSpartak Moskva II1 - 2Irtysh
OMAlaniya Vladikavkaz0 - 0Nizhny Novgorod
OMChertanovo1 - 0Neftekhimik
OMVolgar Astrakhan2 - 1Chayka
OMDinamo Bryansk1 - 0Tom Tomsk
OMFakel3 - 0SKA Khabarovsk
OMBaltika0 - 0Torpedo Moskva
Schweiz - Super League
OMLausanne Sport0 - 3Young Boys
OMLugano1 - 0Basel
Upps.Zürich-St. Gallen
Serbien - Prva Liga
OMTrayal Kruševac0 - 4Borac Čačak
OMKolubara1 - 1Zemun
OMRadnički Sr. Mitrovica3 - 1Grafičar
Serbien - Super Liga
OMMetalac GM2 - 0Zlatibor Čajetina
OMNovi Pazar0 - 0Bačka Palanka
OMČukarički3 - 0Napredak
OMVoždovac3 - 2Mladost Lučani
OMBačka Topola0 - 4Partizan
OMCrvena Zvezda3 - 0Rad Beograd
Skottland - League Cup
OMCeltic0 - 2Ross County
OMFalkirk0 - 4Rangers
Slovakien - Super Liga
OMTrenčín1 - 0Sereď
OMSenica0 - 3Slovan Bratislava
Slovenien - 1. SNL
OMBravo2 - 1Celje
OMAluminij2 - 1Gorica
OMDomžale3 - 1Olimpija
Slovenien - 2. SNL
Upps.Krško-Primorje
Upps.Nafta-Fužinar
Upps.NŠ Drava-Beltinci
Upps.Brda Dobrovo-Krka
Upps.Triglav-Bilje
Upps.Rudar-Šmartno
Upps.Radomlje-Brežice
Upps.Dekani-Dob
Spanien - Tercera Division
Upps.Plus Ultra-Atlético Pulpileño
OMSantutxu2 - 1JD Somorrostro
OMLlosetense1 - 0Esporles
OMReal Zaragoza II1 - 1Atlético Monzón
OMCDJ Tamarite0 - 0Belchite 97
OMIllescas2 - 1Toledo
10:30La Unión Atlético-Cartagena II
OMReal Sociedad III4 - 1Aurrerá Ondarroa
Upps.RC Catarroja-Acero
OMComplutense0 - 0Santa Ana
10:30San Fernando Henares-Unión Adarve
OMVillaverde-Boetticher1 - 0Real Aranjuez
OMAlcorcón II3 - 0AD Parla
OMEl Álamo1 - 1Trival Valderas
OMCondal0 - 2Llanes
OMXerez1 - 0Rota
OMAntoniano0 - 2Los Barrios
OMSevilla III1 - 0Coria CF
OMCórdoba II0 - 0Castilleja
OMLa Palma0 - 0Gerena
OMMallorca II0 - 0San Rafael
OMPortmany1 - 2Andratx
OMPlasencia4 - 0Campanario
OMCacereño1 - 0Trujillo
11:00Berceo-Alfaro
OMYagüe2 - 1Pradejón
OMUD Logroñés II2 - 1Náxara
OMBarbastro0 - 0Utebo
OMSariñena3 - 2Robres
OMValdefierro2 - 0Binéfar
OMCalvo Sotelo1 - 0Albacete II
OMPolvorín1 - 0Paiosaco
OMLorca1 - 2CAP Ciudad de Murcia
OMMuleño0 - 0Deportiva Minera
OMÁguilas5 - 0SFC Minerva
OMEDMF Churra0 - 1Olímpico Totana
OMLos Garres1 - 0Real Murcia II
OMFuente Cantos1 - 3Olivenza
OMSan Martín3 - 1Valdesoto
OMLenense2 - 0Praviano
OMVallobín0 - 1Real Avilés
OMLlanera3 - 1Ceares
OMGuarnizo0 - 1Selaya
OMTorrent1 - 0Silla
11:00Paracuellos Antamira-Villanueva Pardillo
OMPozuelo Alarcón0 - 0RSD Alcalá
OMRayo Vallecano II0 - 0Flat Earth
OMMóstoles CF1 - 2Atlético Pinto
OMLeganés II1 - 1Móstoles
OMBurgos Promesas4 - 0Numancia II
Upps.Alhaurín-Estepona
OMMálaga II3 - 0Motril
OMHuétor Vega1 - 1Torreperogil
11:00Real Jaén-Mancha Real
OMCiudad de Torredonjimeno3 - 3Almería II
OMPolideportivo Almería1 - 1Huétor Tájar
OMCastelldefels1 - 2Santfeliuenc
OMManresa1 - 0Pobla Mafumet
OMHorta1 - 2Cerdanyola del Vallès
OMSant Andreu2 - 2Girona II
OMSants0 - 1Figueres
11:30Conil-Xerez Deportivo
OMSantanyí1 - 0Formentera
OMCD Vera3 - 0Tenerife II
OMAtlético Victoria2 - 0Güímar
OMAtlético Tacoronte1 - 0Tenisca
OMBuzanada0 - 2Atlético Paso
12:00Lanzarote-La Cuadra
OMVélez2 - 1Alhaurino
OMCayón3 - 1Revilla
OMMirandés II3 - 0La Granja
OMAnguiano2 - 0Vianés
OMDiocesano2 - 0Arroyo
OMCasalarreina1 - 2Alberite
OMBorja0 - 1Brea
OMAlmudévar2 - 3Sabiñánigo
OMVillanueva CF1 - 1Calamocha
OMÉpila0 - 1Cuarte
OMCariñena2 - 4Huesca II
OMVillalbés3 - 2Fisterra
OMMar Menor3 - 0Huércal Overa
Upps.UCAM Murcia II-El Palmar
OMTuilla1 - 0L'Entregu
OMGijón Industrial2 - 0Avilés Stadium
OMElche II3 - 1Crevillente
OMMorata1 - 1Torrejón
OMLa Bañeza1 - 1La Virgen del Camino
Upps.Becerril Campos-Salamanca II
OMBupolsa1 - 0Colegios Diocesanos
OMValdivia1 - 1Lobón
OMLlerenense0 - 4Miajadas
OMArnedo0 - 1Varea
OMOyonesa3 - 0La Calzada
OMRiver Ebro0 - 1Racing Rioja
OMIllueca1 - 4Teruel
Upps.Manzanares-Atlético Ibañés
OMHuracán Balazote2 - 0Almagro
OMLa Solana1 - 1Almansa
OMAs Pontes4 - 0Agrupación Estudiantil
OMArzúa4 - 0Viveiro
OMPontellas1 - 2Rápido Bouzas
OMAlondras2 - 1Ourense CF
OMRacing Murcia3 - 1Mazarrón FC
OMBembibre0 - 1Atlético Tordesillas
OMAlmazán1 - 2Cultural Cebrereña
OMValls0 - 1Vilafranca
OMPeralada5 - 2Grama
OMBanyoles0 - 1Granollers
OMEstradense1 - 1Choco
OMArcos0 - 1Cabecense
OMCiudad de Lucena4 - 1Utrera
OMCardassar1 - 1Génova
OMCD Coria2 - 1Chinato
OMMoralo1 - 0Aceuchal
OMRCP Valverdeño1 - 1Azuaga
Upps.Manchego-La Roda
OMBergantiños2 - 1Deportivo La Coruña II
OMBarco2 - 0Ribadumia
OMUD Ourense1 - 3Arenteiro
OMArosa1 - 0Atios
OMUrraca0 - 2Siero
OMCaudal3 - 1Navarro
OMTropezón2 - 2Gimnástica Torrelavega
OMAlzira1 - 1Villarreal III
OMGimnástica Segoviana5 - 1Arandina
OMReal Ávila1 - 0Real Burgos
OMAntequera5 - 0El Palo
OMIgualada1 - 2San Cristóbal
OMTerrassa0 - 0Europa
OMPuente Genil0 - 0Pozoblanco
OMRinconeda Polanco1 - 4Racing Santander II
OMAtlético Porcuna0 - 0Maracena
DeladesFraga3 - 0San Juan Mozarrifar
Upps.Calasancio-Tedeón
Spanien - Segunda B
OMPortugalete0 - 1Laredo
OMOrihuela1 - 0Peña Deportiva
OMVillarreal II1 - 1Valencia II
OMTudelano1 - 3Mutilvera
OMSS Reyes3 - 1Las Rozas
Upps.Atlético Madrid II-Getafe II
OMCoruxo2 - 1Guijuelo
OMCovadonga2 - 0Sporting Gijón II
OMNaval3 - 3Atlético Baleares
11:00Inter de Madrid-Rayo Majadahonda
OMLealtad0 - 0Real Oviedo II
OMPoblense2 - 2Real Madrid II
OMEjea0 - 0SD Logroñés
OMGranada II0 - 0Real Betis II
OMUCAM Murcia1 - 0Lorca Deportiva
11:00Ibiza-Hércules
OMLevante II3 - 1Atzeneta
OMLinense0 - 0Las Palmas II
Upps.Prat-FC Andorra
OMGimnàstic Tarragona5 - 0L'Hospitalet
OMBadalona0 - 1Espanyol II
OMTalavera0 - 3Badajoz
OMMelilla1 - 2Socuéllamos
OMVillarrobledo1 - 2Villarrubia
OMMarino0 - 1Sanluqueño
OMTamaraceite1 - 0Cádiz II
OMCalahorra1 - 1Tarazona
OMYeclano1 - 2Real Murcia
OMArenas Getxo1 - 1Real Sociedad II
OMHaro Deportivo1 - 2Ebro
OMLinares Deportivo2 - 0Córdoba
OMSalamanca UDS0 - 3Celta de Vigo II
OMMarino de Luanco1 - 0Langreo
OMVillanovense2 - 1Extremadura UD
OMMérida0 - 0Don Benito
OMSevilla II1 - 1El Ejido
OMZamora0 - 2Unionistas de Salamanca
OMCultural Leonesa1 - 1Burgos
OMLa Nucía0 - 0Alcoyano
OMCornellà0 - 0Llagostera
OMMarbella2 - 0Recreativo Huelva
OMBarcelona II2 - 1Lleida Esportiu
OMDeportivo La Coruña1 - 0Racing Ferrol
Spanien - Segunda División
OMAlbacete0 - 2Tenerife
OMEspanyol2 - 0Real Zaragoza
OMMallorca4 - 0UD Logroñés
OMPonferradina3 - 2Leganes
30'Las Palmas0 - 1Sporting GijónLIVE
Spanien - La Liga
OMBarcelona4 - 0Osasuna
OMGetafe1 - 1Athletic Club
OMCelta de Vigo3 - 1Granada
28'Real Sociedad0 - 1VillarrealLIVE
Sverige - Division 1
OMHaninge3 - 1Karlslund
OMIFK Luleå1 - 2Sylvia
OMTäby0 - 3Sandviken
OMÖrebro Syrianska6 - 0Berga
OMTeam Thoren1 - 5Sollentuna
OMVasalund1 - 3Brommapojkarna
OMNyköping0 - 2Gefle
OMIF Karlstad4 - 2Frej
Tjeckien - Czech Liga
Upps.Baník Ostrava-Slovan Liberec
Upps.Jablonec-Bohemians 1905
OMTeplice0 - 1Sparta Praha
OMSlavia Praha1 - 1Zbrojovka Brno
Turkiet - 2. Lig
Upps.İnegölspor-Sancaktepe FK
OMGümüşhanespor0 - 3Uşak Spor
OMNiğde Anadolu0 - 2Ankara Demirspor
OMKocaelispor3 - 0Kahramanmaraşspor
OMSarıyer3 - 0Şanlıurfaspor
OMZonguldak Kömürspor4 - 1Hacettepe
OMÇorum FK2 - 224 Erzincanspor
OMManisa FK6 - 1Hekimoğlu Trabzon
OMAfjet Afyonspor2 - 2Amed
OMBayburt ÖİS2 - 3Vanspor FK
OMElazığspor0 - 3Pazarspor
OMSivas Belediyespor2 - 0Kastamonuspor
OMSerik Belediyespor1 - 1Kırklarelispor
OMKardemir Karabükspor0 - 3Tarsus İdman Yurdu
OMMamak0 - 2Karacabey Belediyespor
OMPendikspor0 - 2Sakaryaspor
OMTurgutluspor2 - 1Eyüpspor
OMEtimesgut Belediyespor4 - 11922 Konyaspor
OMKırşehir Belediyespor3 - 0Bodrumspor
Turkiet - 1. Lig
OMAnkara Keçiörengücü1 - 0Adana Demirspor
OMBandırmaspor1 - 0Balıkesirspor
OMEskişehirspor0 - 2Altınordu
OMSamsunspor2 - 0Tuzlaspor
Turkiet - Süper Lig
OMBB Erzurumspor2 - 2Antalyaspor
OMAlanyaspor1 - 0Konyaspor
OMKasımpaşa2 - 0Gençlerbirliği
OMFenerbahçe3 - 4Beşiktaş
Tyskland - 2. Bundesliga
OMHeidenheim3 - 2Hamburger SV
OMHannover 960 - 3Holstein Kiel
OMNürnberg2 - 3Greuther Fürth
Tyskland - Regionalliga
Upps.Lokomotive Leipzig-Babelsberg
Upps.Union Fürstenwalde-Chemie Leipzig
Upps.Optik Rathenow-Energie Cottbus
Upps.Chemnitzer FC-Altglienicke
Upps.Bischofswerdaer FV-Tennis Borussia
Upps.Luckenwalde-Lichtenberg
Upps.Carl Zeiss Jena-ZFC Meuselwitz
Upps.BAK '07-Viktoria Berlin
Upps.Hertha BSC II-Auerbach
Upps.BFC Dynamo-Germania Halberstadt
Upps.Stuttgart II-Ulm
OMAlemannia Aachen1 - 1Rot-Weiss Essen
OMBergisch Gladbach0 - 3Borussia Dortmund II
Upps.Altona 93-LSK Hansa
Upps.Teutonia Ottensen-Holstein Kiel II
Upps.VfB Oldenburg-Wolfsburg II
Upps.Borussia Hildesheim-Werder Bremen II
Upps.Jeddeloh-Havelse
Upps.Oberneuland-Hannover 96 II
Tyskland - Oberliga
Upps.HEBC-Sasel
Upps.Hemelingen-Geestemünde
Upps.Wacker Nordhausen-1. FC Merseburg
Upps.Lok Stendal-Hertha Zehlendorf
Upps.CFC Hertha-Victoria Seelow
Upps.Carl Zeiss Jena II-Krieschow
Upps.Staaken-Stern
Upps.RSV Eintracht-Tasmania Berlin
Upps.Hansa Rostock II-Pampow
Upps.Schwachhausen-Aumund-Vegesack
Upps.Lübeck II-Eichede
Upps.Koblenz-Karbach
Upps.Lupo-Martini-SVG Göttingen
Upps.FT Braunschweig-Gifhorn
Upps.Eintracht Northeim-Wolfenbüttel
Upps.BW Lohne-Heeslinger SC
Upps.Spelle-Venhaus-Eintracht Celle
Upps.TB Uphusen-VfL Oldenburg
Upps.Germania Egestorf-Ramlingen / Ehlershausen
Upps.Arminia Hannover-BW Schwalbe Tündern
Upps.Todesfelde-Union Neumünster
Upps.Barmbek-Uhlenhorst-Rugenbergen
Upps.Niendorfer TSV-Bramfelder SV
Upps.Buchholz-Hamm United
Upps.Sprockhövel-Westfalia Rhynern
Upps.Meinerzhagen-Gütersloh
Upps.Erndtebrück-Finnentrop / Bamenohl
Upps.Victoria Clarholz-Wattenscheid 09
Upps.Kleve-Hilden
Upps.1. FC M'gladbach-SSVg Velbert
Upps.Kray-Sterkrade-Nord
Upps.Schwarz-Weiß Essen-Monheim
Upps.Hennef 05-Hürth
Upps.Blau-Weiß Friesdorf-Siegburger SV
Upps.BCV Glesch / Paffendorf-Borussia Freialdenhoven
Upps.Düren Merzenich-Viktoria Arnoldsweiler
Upps.Holzwickeder SC-Kaan-Marienborn
Upps.TuS Haltern-Eintracht Rheine
Upps.Sportfreunde Siegen-ASC Dortmund
Upps.Hammer SpVg-Paderborn II
Upps.Schermbeck-Westfalia Herne
Upps.Ennepetal-Vreden
Upps.Wesseling-Urfeld-SV Breinig
Upps.Rot-Weiß Walldorf-Hessen Dreieich
Upps.Türk Gücü Friedberg-SV Steinbach
Upps.VfL Vichttal-Pesch
Upps.Deutz-Alfter
Upps.Elversberg II-Röchling Völklingen
Upps.Germania Ratingen-Cronenberger SC
Upps.Borgfeld-Leher TS
Upps.Vatan Sport-Union Bremen
Upps.Hastedt-Habenhauser FV
Upps.Union Tornesch-Paloma
Upps.Meerbusch-Jahn Dinslaken-Hiesfeld
Upps.SC Velbert-SF Niederwenigern
Upps.SF Baumberg-Union Nettetal
Upps.Neuhof-Waldgirmes
Upps.Bad Vilbel-Eddersheim
Upps.Fortuna Köln II-Eilendorf
Upps.Teutonia St.Tönis-Schonnebeck
Upps.FC Bocholt-TVD Velbert
Upps.TuRU 1880 Düsseldorf-Düsseldorf West
Upps.SFL Bremerhaven-Werder Bremen III
Tyskland - Bundesliga
OMBayer Leverkusen0 - 0Hertha BSC
OMMainz 051 - 1Hoffenheim
Tyskland - 3. Liga
OMMSV Duisburg0 - 3Dynamo Dresden
OMSaarbrücken1 - 1Kaiserslautern
Ukraina - Persha Liga
OMVeres Rivne1 - 0Obolon' Kyiv
OMVPK-Ahro Shevchenkivka1 - 3Alians Lypova Dolyna
OMPolessya1 - 3Ahrobiznes Volochysk
Ukraina - Premier League
OMMinai0 - 3Zorya
OMKolos Kovalivka1 - 1Desna
OMInhulets'2 - 1Olimpik Donetsk
Ungern - NB II
OMDEAC2 - 3Budaörs
OMSoroksár SC2 - 2Pécsi MFC
OMBékéscsaba0 - 1Gyirmót
OMSzentlőrinc SE1 - 0Siófok
OMGyőri ETO0 - 1Vasas
OMDorogi3 - 0Kaposvári Rákóczi
OMSzombathelyi Haladás0 - 0Debrecen
OMCsákvári TK2 - 2Szolnoki MÁV
OMNyíregyháza Spartacus1 - 2Ajka
OMKazincbarcika0 - 1Szeged 2011
Ungern - NB I
OMMezőkövesd-Zsóry2 - 1Diósgyőr
OMHonvéd0 - 1Puskás
Wales - Premier League
OMPenybont1 - 1Cefn Druids

Livescore och resultat från dagens fotbollsmatcher spelade i Europa. Fullständig lista över spel och resultat från hela världen hittar du under kategorin fotbollsresultat på SoccerStats247. Idag, 29-11-2020 kan du följa matcher från flera olika ligor, kolla de slutgiltiga fotbollsresultaten och ta del av livescore från fotbollen. Även om vi alltid strävar efter att ge dig uppgifterna i realtid, kan livescore ha en viss fördröjning beroende på match och den plats varifrån användaren försöker nå vår sida för liveresultat. Gårdagens matchresultat kan också återfinnas på sidan, tillsammans med måluppgifter och spelares bidrag i matchen.



Sverige Tävlingar

I Sverige spelat åtskilliga fotbollsturneringar under året. Kolla in uppgifter och tabeller för lokala fotbollsturneringar via följande länkar:

AllsvenskanSuperettan

Fotbollsuppdateringar

Fotboll i Sverige

Sverige håller några större fotbollsturneringar varje år där varje fotbollsklubb kämpar om topplaceringarna och kvalificeringar till internationella ligor. Allsvenskan är Sveriges främsta turnering och som, tillsammans med andra seriematcher...