Sverige - Superettan
OM | Landskrona | 1 - 0 | Utsikten | |
OM | Gefle | 2 - 2 | Sandviken | |
OM | GIF Sundsvall | 1 - 1 | Varberg | |
90' | Örgryte | 2 - 1 | Öster | ⚽ LIVE |
Albanien - Superliga
Halvlek | Dinamo City | 0 - 0 | Laçi | ⚽ LIVE |
45' | Skënderbeu Korçë | 1 - 0 | Erzeni Shijak | ⚽ LIVE |
Armenien - Premier League
OM | West Armenia | 0 - 1 | Ararat-Armenia | |
85' | Shirak | 1 - 0 | Noah | ⚽ LIVE |
Azerbajdzjan - Premyer Liqa
Belgien - First Division A
OM | Mechelen | 3 - 0 | OH Leuven | |
33' | Standard Liège | 0 - 1 | Sint-Truiden | ⚽ LIVE |
18:45 | Gent | - | Westerlo | |
Belgien - First Division B
14:00 | Patro Eisden | - | Deinze | |
18:00 | Zulte-Waregem | - | Lommel | |
Bosnien Hercegovina - Premijer Liga
OM | Sloga Doboj | 2 - 0 | Zvijezda 09 | |
OM | GOŠK Gabela | 1 - 2 | Željezničar | |
Bulgarien - Second League
OM | Spartak Varna | 1 - 0 | Montana | |
OM | Dunav ot Ruse | 2 - 0 | Dobrudzha 1919 | |
OM | Maritsa Plovdiv | 4 - 1 | Strumska slava | |
OM | Belasitsa | 3 - 0 | Chernomorets Balchik | |
OM | Bdin | 0 - 1 | Lovech | |
OM | Chernomorets Burgas | 1 - 1 | Ludogorets II | |
OM | Yantra 2019 | 0 - 0 | Spartak Pleven | |
OM | Sportist Svoge | 2 - 4 | CSKA 1948 Sofia II | |
Bulgarien - First League
OM | CSKA Sofia | 3 - 1 | Levski Sofia | |
45' | Botev Plovdiv | 0 - 1 | Slavia Sofia | ⚽ LIVE |
Cypern - 1. Division
Halvlek | Nea Salamis | 0 - 1 | Ethnikos Achna | ⚽ LIVE |
Danmark - 2nd Division
OM | FA 2000 | 0 - 0 | Brabrand | |
OM | Middelfart | 2 - 0 | Roskilde | |
England - League Two
OM | AFC Wimbledon | 5 - 1 | Walsall | |
OM | Accrington Stanley | 4 - 1 | Tranmere Rovers | |
OM | Barrow | 1 - 1 | Mansfield Town | |
OM | Bradford City | 4 - 1 | Newport County | |
OM | Colchester United | 1 - 1 | Crewe Alexandra | |
OM | Crawley Town | 2 - 0 | Grimsby Town | |
OM | Forest Green Rovers | 1 - 0 | Notts County | |
OM | Gillingham | 2 - 2 | Doncaster Rovers | |
OM | Milton Keynes Dons | 4 - 4 | Sutton United | |
OM | Salford City | 2 - 2 | Harrogate Town | |
OM | Swindon Town | 3 - 3 | Morecambe | |
OM | Wrexham | 2 - 1 | Stockport County | |
England - National League
18' | Barnet | 0 - 1 | Solihull Moors | ⚽ LIVE |
England - Premier League
OM | West Ham United | 2 - 2 | Liverpool | |
OM | Fulham | 1 - 1 | Crystal Palace | |
OM | Manchester United | 1 - 1 | Burnley | |
OM | Newcastle United | 5 - 1 | Sheffield United | |
OM | Wolverhampton Wanderers | 2 - 1 | Luton Town | |
19' | Everton | 0 - 0 | Brentford | ⚽ LIVE |
19:00 | Aston Villa | - | Chelsea | |
England - Championship
OM | Blackburn Rovers | 0 - 0 | Coventry City | |
OM | Bristol City | 2 - 0 | Rotherham United | |
OM | Cardiff City | 1 - 4 | Middlesbrough | |
OM | Huddersfield Town | 1 - 1 | Birmingham City | |
OM | Millwall | 1 - 0 | Plymouth Argyle | |
OM | Sheffield Wednesday | 3 - 0 | West Bromwich Albion | |
OM | Southampton | 0 - 1 | Stoke City | |
OM | Watford | 1 - 0 | Sunderland | |
OM | Norwich City | 2 - 2 | Swansea City | |
19:00 | Hull City | - | Ipswich Town | |
England - League One
OM | Lincoln City | 0 - 2 | Portsmouth | |
OM | Barnsley | 1 - 1 | Northampton Town | |
OM | Derby County | 2 - 0 | Carlisle United | |
OM | Exeter City | 1 - 2 | Oxford United | |
OM | Fleetwood Town | 3 - 0 | Burton Albion | |
OM | Peterborough United | 3 - 3 | Bolton Wanderers | |
OM | Port Vale | 0 - 0 | Cambridge United | |
OM | Reading | 3 - 2 | Blackpool | |
OM | Shrewsbury Town | 1 - 3 | Leyton Orient | |
OM | Stevenage | 2 - 1 | Cheltenham Town | |
OM | Wigan Athletic | 2 - 0 | Bristol Rovers | |
OM | Wycombe Wanderers | 1 - 0 | Charlton Athletic | |
Estland - Esiliiga A
OM | Laagri | 5 - 0 | Elva | |
OM | Viimsi | 5 - 0 | Paide II | |
Halvlek | FC Tallinn | 2 - 0 | FCI Levadia II | ⚽ LIVE |
Estland - Meistriliiga
OM | Tallinna Kalev | 0 - 2 | Nõmme Kalju | |
OM | Kuressaare | 2 - 2 | Flora | |
Finland - Veikkausliiga
OM | Haka | 1 - 1 | HJK | |
OM | Lahti | 0 - 1 | KuPS | |
58' | Oulu | 0 - 0 | VPS | ⚽ LIVE |
Finland - Ykkönen
OM | Jazz | 6 - 1 | KuPS Akatemia | |
OM | Atlantis Helsinki | 0 - 0 | RoPS | |
Finland - Kakkonen
OM | GBK | 4 - 2 | OPS | |
OM | PEPO | 2 - 0 | NJS | |
59' | JPS | 1 - 1 | Kuopion Elo | ⚽ LIVE |
Halvlek | JS Hercules | 1 - 2 | SJK Akatemia II | ⚽ LIVE |
Frankrike - Ligue 1
Frankrike - Ligue 2
OM | Saint-Etienne | 1 - 0 | Caen | |
17:00 | Amiens SC | - | Troyes | |
17:00 | Ajaccio | - | Quevilly-Rouen Métropole | |
17:00 | Annecy | - | Bastia | |
17:00 | Pau | - | Guingamp | |
17:00 | Valenciennes | - | Grenoble Foot 38 | |
17:00 | Laval | - | Bordeaux | |
17:00 | Paris FC | - | Angers SCO | |
17:00 | Concarneau | - | Rodez | |
Georgien - Erovnuli Liga
85' | Iberia 1999 | 3 - 2 | Torpedo Kutaisi | ⚽ LIVE |
45' | Dila | 0 - 1 | Samgurali | ⚽ LIVE |
17:00 | Dinamo Batumi | - | Gagra | |
Grekland - Super League
17:00 | Asteras Tripolis | - | OFI | |
17:00 | Volos NFC | - | Panserraikos | |
17:00 | Kifisia | - | PAS Giannina | |
17:00 | Panaitolikos | - | Atromitos | |
Irland - First Division
18:30 | Longford Town | - | Wexford | |
Italien - Serie B
OM | Modena | 1 - 0 | Südtirol | |
OM | Parma | 4 - 0 | Lecco | |
OM | Ternana | 0 - 1 | Ascoli | |
OM | Brescia | 0 - 0 | Spezia | |
OM | Cittadella | 1 - 1 | FeralpiSalò | |
OM | Cosenza | 4 - 1 | Bari | |
OM | Palermo | 1 - 2 | Reggiana | |
OM | Sampdoria | 1 - 1 | Como | |
Italien - Serie A
OM | Lecce | 1 - 1 | Monza | |
45' | Juventus | 0 - 0 | Milan | ⚽ LIVE |
18:45 | Lazio | - | Hellas Verona | |
Kazakstan - Premier League
OM | Tobol | 1 - 1 | Zhenys | |
OM | Turan Turkistan | 0 - 2 | Astana | |
OM | Atyrau | 2 - 0 | Kyzyl-Zhar | |
OM | Kaisar | 1 - 0 | Kairat | |
Kroatien - 1. HNL
90' | Varaždin | 0 - 1 | Dinamo Zagreb | ⚽ LIVE |
17:10 | Hajduk Split | - | Rudeš | |
Kroatien - 2. HNL
OM | Orijent 1919 | 3 - 0 | Croatia Zmijavci | |
90' | Solin | 0 - 1 | Zrinski Osječko | ⚽ LIVE |
OM | Bijelo Brdo | 1 - 0 | Cibalia | |
Lettland - 1. Liga
OM | JFK Ventspils | 2 - 2 | AFA Olaine | |
Lettland - Virsliga
OM | Tukums | 1 - 2 | Valmiera | |
45' | Riga | 0 - 1 | Rigas FS | ⚽ LIVE |
Litauen - A Lyga
OM | Džiugas Telšiai | 2 - 0 | TransINVEST Vilnius | |
Litauen - 1 Lyga
OM | Tauras | 2 - 1 | Atmosfera | |
OM | Riteriai | 3 - 0 | FA Šiauliai II | |
Moldavien - Divizia Nationala
OM | Victoria | 5 - 1 | Speranța Drochia | |
OM | Floreşti | 1 - 1 | Univer Comrat | |
OM | Saksan | 1 - 3 | Spartanii Selemet | |
90' | Milsami | 3 - 0 | CSF Bălți | ⚽ LIVE |
17:00 | Zimbru | - | Dacia-Buiucani | |
Montenegro - First League
45' | Mladost DG | 0 - 0 | Rudar | ⚽ LIVE |
Halvlek | Petrovac | 1 - 0 | Jezero | ⚽ LIVE |
45' | Buducnost | 1 - 1 | Sutjeska | ⚽ LIVE |
Halvlek | Jedinstvo | 0 - 1 | Arsenal Tivat | ⚽ LIVE |
17:00 | Mornar | - | Decic | |
Nordirland - Premiership
18' | Glentoran | 0 - 0 | Crusaders | ⚽ LIVE |
17' | Larne | 1 - 0 | Coleraine | ⚽ LIVE |
19' | Linfield | 0 - 0 | Cliftonville | ⚽ LIVE |
18' | Glenavon | 0 - 0 | Carrick Rangers | ⚽ LIVE |
18' | Dungannon Swifts | 1 - 0 | Ballymena United | ⚽ LIVE |
17' | Newry City | 0 - 2 | Loughgall | ⚽ LIVE |
Norge - 1. Division
OM | Sandnes Ulf | 2 - 2 | Levanger | |
OM | Aalesund | 1 - 4 | Raufoss | |
OM | Åsane | 2 - 2 | Stabæk | |
OM | Kongsvinger | 3 - 0 | Start | |
OM | Moss | 1 - 2 | Egersund | |
OM | Bryne | 1 - 0 | Sogndal | |
Norge - Eliteserien
45' | Rosenborg | 0 - 2 | Bodø / Glimt | ⚽ LIVE |
Norge - 2. Division
OM | Eidsvold | 2 - 0 | Gjøvik-Lyn | |
OM | Strømmen | 2 - 3 | Kjelsås | |
OM | Ullensaker / Kisa | 1 - 1 | Grorud | |
OM | Follo | 0 - 1 | Skeid | |
90' | Sotra | 0 - 2 | Jerv | ⚽ LIVE |
North Macedonia - Second League
14:00 | Ohrid Lihnidos | - | Kamenica Sasa | |
14:00 | Novaci | - | Detonit Plachkovica | |
14:00 | Belasica | - | Kozhuf Gevgelija | |
14:00 | Osogovo | - | Karaorman Struga | |
14:00 | Pobeda | - | Vardar Negotino | |
14:00 | Bashkimi Kumanovo | - | Skopje | |
14:00 | Teteks | - | Aresimi | |
14:00 | Besa Dobërdoll | - | Pelister | |
Österrike - Regionalliga
OM | Bischofshofen | 1 - 1 | SVG Reichenau | |
OM | Kufstein | 2 - 1 | Imst | |
OM | Wals-Grünau | 5 - 1 | Wolfurt | |
OM | Ried II | 2 - 2 | Wolfsberger AC II | |
OM | Rot-Weiß Rankweil | 1 - 5 | Austria Salzburg | |
OM | Röthis | 1 - 1 | TSV St. Johann | |
OM | Wiener Viktoria | 4 - 1 | Neusiedl | |
90' | Silz / Mötz | 3 - 0 | Pinzgau Saalfelden | ⚽ LIVE |
90' | Hohenems | 0 - 1 | Rheindorf Altach II | ⚽ LIVE |
60' | Leobendorf | 1 - 0 | Wiener SC | ⚽ LIVE |
45' | Schwaz | 1 - 0 | Dornbirner SV | ⚽ LIVE |
Österrike - Bundesliga
90' | Wolfsberger AC | 0 - 2 | Blau-Weiß Linz | ⚽ LIVE |
90' | WSG Tirol | 0 - 0 | Austria Lustenau | ⚽ LIVE |
Polen - Ekstraklasa
OM | Górnik Zabrze | 4 - 1 | ŁKS Łódź | |
61' | Slask Wroclaw | 0 - 2 | Ruch Chorzów | ⚽ LIVE |
18:00 | Widzew Łódź | - | Rakow Czestochowa | |
Polen - I Liga
58' | Stal Rzeszów | 2 - 0 | Lechia Gdańsk | ⚽ LIVE |
18:00 | Tychy | - | Zagłębie Sosnowiec | |
Portugal - Primeira Liga
OM | Casa Pia | 3 - 1 | Chaves | |
OM | Vizela | 1 - 1 | Rio Ave | |
17:00 | Benfica | - | Sporting Braga | |
19:30 | Vitoria Guimaraes | - | Boavista | |
Rumänien - Liga III
14:00 | Ştiinţa Miroslava | - | FC Bacău | |
14:00 | CSM Bacău | - | Bucovina Rădăuţi | |
14:00 | Rapid Brodoc | - | Şomuz Fălticeni | |
14:00 | Crişul Sântandrei | - | Sighetu Marmaţiei | |
14:00 | CSM Olimpia Satu Mare | - | SCM Zalău | |
14:00 | Hamangia Baia | - | Viitorul Şuţeşti | |
14:00 | Voința Limpeziș | - | Dacia Unirea Brăila | |
14:00 | Viitorul Ianca | - | Râmnicu Sărat | |
14:00 | Sporting Lieşti | - | Unirea Braniştea | |
14:00 | Focşani | - | Metalul Buzău | |
14:00 | Axiopolis | - | Voluntari II | |
14:00 | Progresul Fundulea | - | Recolta Gheorghe Doja | |
14:00 | Agricola Borcea | - | LPS HD Clinceni | |
14:00 | Plopeni | - | Păuleşti | |
14:00 | Tricolorul Breaza | - | Pucioasa | |
14:00 | Blejoi | - | Dunărea 2020 Giurgiu | |
14:00 | Viitorul Curiţa | - | Târgu Secuiesc | |
14:00 | Ciucaş Tărlungeni | - | Odorheiu Secuiesc | |
14:00 | Olimpic Zărneşti | - | Muscelul Câmpulung Elite | |
14:00 | Oltul Curtişoara | - | Sporting Roşiori | |
14:00 | Petrolul Potcoava | - | Flacăra Horezu | |
14:00 | Voinţa Lupac | - | Turceni | |
14:00 | Filiaşi | - | Ghiroda şi Giarmata Vii | |
14:00 | Gloria Lunca Teuz Cermei | - | Șoimii Lipova | |
14:00 | Socodor | - | Progresul Pecica | |
14:00 | Peciu Nou | - | Phoenix Buziaș | |
14:00 | SSU Poli Timişoara | - | Bihor Oradea | |
14:00 | Industria Galda de Jos | - | Unirea Alba Iulia | |
14:00 | Unirea Ungheni | - | Universitatea Alba Iulia | |
14:00 | ACS Mediaş 2022 | - | Gloria Bistriţa | |
Rumänien - Liga II
OM | Dumbrăviţa | 0 - 2 | Metaloglobus | |
OM | Unirea Dej | 1 - 0 | Argeș | |
OM | CSM Reşiţa | 3 - 2 | Ceahlăul Piatra Neamţ | |
OM | CSA Steaua Bucureşti | 2 - 0 | Slatina | |
OM | Viitorul P. Târgu Jiu | 1 - 2 | Tunari | |
OM | Csikszereda | 0 - 1 | Unirea Slobozia | |
Rumänien - Liga I
OM | U Craiova 1948 | 3 - 2 | Universitatea Cluj | |
17:30 | FCSB | - | FCV Farul Constanţa | |
Schweiz - Schweizer Pokal
Schweiz - Challenge League
Halvlek | Stade Nyonnais | 0 - 0 | Thun | ⚽ LIVE |
Halvlek | Vaduz | 2 - 0 | Baden | ⚽ LIVE |
Halvlek | Wil | 0 - 0 | Schaffhausen | ⚽ LIVE |
Serbien - Prva Liga
OM | Radnički Sr. Mitrovica | 1 - 0 | Mačva Šabac | |
OM | Grafičar | 2 - 1 | Smederevo 1924 | |
OM | Tekstilac Odžaci | 1 - 2 | OFK Beograd | |
OM | Jedinstvo Ub | 1 - 2 | Inđija | |
Serbien - Super Liga
OM | Radnik Surdulica | 1 - 4 | Novi Pazar | |
45' | Javor | 1 - 1 | IMT Novi Beograd | ⚽ LIVE |
18:00 | Železničar Pančevo | - | Radnički Niš | |
Skottland - Championship
OM | Arbroath | 0 - 5 | Queen's Park | |
OM | Dunfermline Athletic | 1 - 1 | Inverness CT | |
OM | Greenock Morton | 0 - 0 | Raith Rovers | |
OM | Partick Thistle | 0 - 0 | Ayr United | |
Skottland - League Two
OM | Clyde | 1 - 0 | East Fife | |
OM | Dumbarton | 2 - 2 | Elgin City | |
OM | Forfar Athletic | 2 - 0 | Stranraer | |
OM | Stenhousemuir | 1 - 1 | Bonnyrigg Rose | |
OM | Spartans | 2 - 2 | Peterhead | |
Skottland - League One
OM | Alloa Athletic | 0 - 1 | Hamilton Academical | |
OM | Annan Athletic | 3 - 3 | Falkirk | |
OM | Edinburgh City | 1 - 3 | Stirling Albion | |
OM | Kelty Hearts | 0 - 2 | Montrose | |
OM | Queen of the South | 2 - 0 | Cove Rangers | |
Skottland - Premiership
OM | Kilmarnock | 0 - 0 | Hearts | |
OM | Aberdeen | 1 - 0 | Motherwell | |
OM | Livingston | 2 - 0 | Ross County | |
OM | St. Johnstone | 1 - 3 | Hibernian | |
Slovakien - Super Liga
OM | Zilina | 2 - 0 | Spartak Trnava | |
Halvlek | Ružomberok | 2 - 1 | Podbrezová | ⚽ LIVE |
Halvlek | Skalica | 0 - 3 | Trenčín | ⚽ LIVE |
Halvlek | FC Košice | 0 - 1 | Zlaté Moravce | ⚽ LIVE |
Slovenien - 2. SNL
90' | Fužinar | 0 - 2 | Triglav | ⚽ LIVE |
OM | Dravinja | 0 - 4 | Brinje Grosuplje | |
Halvlek | Krka | 2 - 1 | Tolmin | ⚽ LIVE |
Halvlek | Nafta | 0 - 0 | Rudar | ⚽ LIVE |
Slovenien - 1. SNL
58' | Bravo | 1 - 1 | Radomlje | ⚽ LIVE |
18:15 | Domzale | - | Maribor | |
Spanien - Tercera Division
OM | San Ignacio | 2 - 0 | Vitoria | |
OM | Levante II | 2 - 0 | Castellón II | |
OM | Xerez | 1 - 1 | Ayamonte | |
OM | Atlético Melilla | 2 - 4 | Torre del Mar | |
OM | Calahorra II | 6 - 0 | Tedeón | |
OM | Sevilla III | 0 - 0 | Pozoblanco | |
OM | Teror | 0 - 0 | San Bartolomé | |
OM | Tamaraceite | 1 - 3 | Ibarra | |
OM | Buzanada | 0 - 1 | Lanzarote | |
OM | River Ebro | 0 - 2 | Peña Balsamaiso | |
OM | Polvorín | 1 - 1 | Celta de Vigo III | |
OM | Girona II | 1 - 1 | Olot | |
14:00 | Beti Kozkor | - | Lerinés | |
OM | Burladés | 1 - 2 | Bidezarra | |
14:15 | Mercadal | - | Llosetense | |
OM | Binissalem | 2 - 1 | Sóller | |
OM | Belchite 97 | 1 - 1 | CDJ Tamarite | |
OM | Touring | 1 - 1 | Pasaia KE | |
14:30 | Beti Onak | - | Cantolagua | |
OM | Montecasillas | 1 - 7 | Lorca Deportiva | |
OM | La Calzada | 1 - 2 | Arnedo | |
15:00 | Poblense | - | Portmany | |
89' | Constància | 1 - 0 | Alaior | ⚽ LIVE |
90' | Escobedo | 0 - 1 | Tropezón | ⚽ LIVE |
90' | Colindres | 0 - 1 | Atlético Albericia | ⚽ LIVE |
90' | Anaitasuna | 0 - 2 | Deusto | ⚽ LIVE |
90' | Aurrerá Ondarroa | 1 - 3 | Deportivo Alavés III | ⚽ LIVE |
87' | Basconia | 3 - 0 | Añorga | ⚽ LIVE |
90' | Tona | 0 - 0 | Prat | ⚽ LIVE |
88' | Vilafranca | 0 - 2 | L'Hospitalet | ⚽ LIVE |
90' | Pobla Mafumet | 0 - 0 | San Cristóbal | ⚽ LIVE |
90' | L'Escala | 3 - 0 | Mollerussa | ⚽ LIVE |
86' | Torrellano | 1 - 1 | Jove Español | ⚽ LIVE |
90' | Cristo Atlético | 3 - 0 | Burgos Promesas | ⚽ LIVE |
87' | Cultural Leonesa II | 3 - 0 | Palencia CF | ⚽ LIVE |
90' | Real Ávila | 2 - 1 | Ponferradina II | ⚽ LIVE |
90' | Bembibre | 2 - 0 | UD Santa Marta | ⚽ LIVE |
90' | Becerril Campos | 1 - 2 | Mirandés II | ⚽ LIVE |
15:00 | Avance Ezcabarte | - | Cirbonero | |
88' | Villacañas | 0 - 1 | Calvo Sotelo | ⚽ LIVE |
90' | Cieza | 0 - 0 | Algar | ⚽ LIVE |
86' | Racing Murcia | 2 - 3 | Unión Molinense | ⚽ LIVE |
89' | Oyonesa | 2 - 1 | Haro Deportivo | ⚽ LIVE |
88' | Comillas | 0 - 2 | Varea | ⚽ LIVE |
OM | Berceo | 5 - 2 | Racing Rioja | |
73' | Santa Úrsula | 0 - 0 | Las Palmas II | ⚽ LIVE |
15:30 | Collerense | - | Manacor | |
15:30 | Arenal | - | Santanyí | |
60' | Caspe | 2 - 1 | Almudévar | ⚽ LIVE |
59' | Fraga | 1 - 1 | Ebro | ⚽ LIVE |
59' | Luarca | 1 - 0 | Urraca | ⚽ LIVE |
61' | Peralada | 0 - 0 | Badalona II | ⚽ LIVE |
63' | Utiel | 1 - 0 | Acero | ⚽ LIVE |
62' | Atzeneta | 1 - 0 | CF Gandía | ⚽ LIVE |
62' | Villaralbo | 0 - 0 | Colegios Diocesanos | ⚽ LIVE |
15:30 | Peña Sport | - | Huarte | |
58' | Ceuta II | 1 - 0 | Coria CF | ⚽ LIVE |
62' | Deportiva Minera | 1 - 0 | CAP Ciudad de Murcia | ⚽ LIVE |
45' | Bergantiños | 1 - 0 | UD Ourense | ⚽ LIVE |
16:00 | Betanzos | - | Atlético Arteixo | |
45' | Barbadás | 1 - 0 | Arzúa | ⚽ LIVE |
45' | Épila | 0 - 0 | Atlético Monzón | ⚽ LIVE |
45' | Avilés Stadium | 1 - 0 | Lenense | ⚽ LIVE |
45' | Ceares | 2 - 0 | Real Titánico | ⚽ LIVE |
45' | L'Entregu | 2 - 0 | Condal | ⚽ LIVE |
45' | Laredo | 1 - 0 | Solares | ⚽ LIVE |
16:00 | Atlético Mineros | - | Velarde | |
Halvlek | Urduliz | 1 - 0 | Padura | ⚽ LIVE |
45' | Burriana | 0 - 1 | Soneja | ⚽ LIVE |
44' | Salamanca UDS | 0 - 0 | Atlético Astorga | ⚽ LIVE |
45' | Cabecense | 1 - 0 | La Palma | ⚽ LIVE |
45' | Albacete II | 0 - 0 | Socuéllamos | ⚽ LIVE |
45' | Marchamalo | 0 - 0 | Atlético Tomelloso | ⚽ LIVE |
16:00 | Huracán Balazote | - | Torrijos | |
Halvlek | Toledo | 2 - 0 | Quintana | ⚽ LIVE |
Halvlek | Pozuelo Alarcón | 1 - 1 | Galapagar | ⚽ LIVE |
45' | Tres Cantos | 0 - 0 | Las Rozas | ⚽ LIVE |
Halvlek | Real Jaén | 0 - 0 | Polideportivo Almería | ⚽ LIVE |
45' | Herbania | 1 - 1 | Tenerife II | ⚽ LIVE |
44' | Casalarreina | 0 - 0 | Vianés | ⚽ LIVE |
16:15 | Silva | - | Viveiro | |
30' | Revilla | 0 - 0 | Castro | ⚽ LIVE |
16:30 | Inter Manacor | - | Alcúdia | |
15' | Felanitx | 0 - 0 | Platges Calvià | ⚽ LIVE |
18' | Fuente Cantos | 0 - 0 | CD Coria | ⚽ LIVE |
18' | Caudal | 0 - 0 | Sporting Gijón II | ⚽ LIVE |
16' | Beasain | 0 - 0 | Lagun Onak | ⚽ LIVE |
18' | Portugalete | 1 - 0 | Durango | ⚽ LIVE |
18' | Subiza | 0 - 0 | Txantrea | ⚽ LIVE |
17' | Pamplona | 0 - 0 | Lagunak | ⚽ LIVE |
18' | Cartaya | 0 - 0 | Xerez Deportivo | ⚽ LIVE |
45' | San Clemente | 0 - 1 | La Solana | ⚽ LIVE |
13' | Cazalegas | 0 - 0 | Azuqueca | ⚽ LIVE |
16:30 | Unión Sur Yaiza | - | Atlético Victoria | |
16:30 | Alcantarilla | - | Plus Ultra | |
15' | Atlético Espeleño | 0 - 0 | Gerena | ⚽ LIVE |
16:45 | Almazán | - | Atlético Tordesillas | |
17:00 | Paiosaco | - | Pontevedra II | |
17:00 | Sarriana | - | Somozas | |
17:00 | Estradense | - | Rápido Bouzas | |
17:00 | Llanes | - | Tuilla | |
17:00 | Llanera | - | Gijón Industrial | |
17:00 | Torina | - | Guarnizo | |
17:00 | Reddis | - | Rapitenca | |
17:00 | Conquense | - | Tarancón | |
17:00 | Canillas | - | Trival Valderas | |
17:00 | Huétor Tájar | - | Maracena | |
17:00 | Huétor Vega | - | El Ejido | |
17:30 | Villarrubia | - | Robledo | |
18:00 | Bezana | - | Naval | |
18:00 | Conil | - | Bollullos | |
18:00 | Arenas Armilla | - | Rincón | |
Spanien - Segunda B
OM | Osasuna II | 2 - 1 | Real Unión | |
OM | Ponferradina | 1 - 3 | Barcelona II | |
OM | Unionistas de Salamanca | 4 - 0 | Sabadell | |
OM | Celta de Vigo II | 4 - 0 | SD Logroñés | |
45' | Lugo | 1 - 0 | Rayo Majadahonda | ⚽ LIVE |
45' | Fuenlabrada | 0 - 0 | Teruel | ⚽ LIVE |
Halvlek | San Fernando CD | 1 - 1 | Real Madrid II | ⚽ LIVE |
18:00 | Cornellà | - | Sestao River | |
Spanien - Segunda División
OM | Leganes | 1 - 1 | Real Zaragoza | |
OM | Burgos | 2 - 2 | Amorebieta | |
17' | Elche | 1 - 1 | Espanyol | ⚽ LIVE |
Spanien - La Liga
OM | Las Palmas | 0 - 2 | Girona | |
OM | Almeria | 1 - 3 | Getafe | |
18' | Deportivo Alavés | 0 - 0 | Celta de Vigo | ⚽ LIVE |
19:00 | Atletico Madrid | - | Athletic Club | |
Sverige - Division 1
OM | Onsala | 2 - 2 | Falkenberg | |
OM | Torns | 2 - 1 | Tvååker | |
OM | FBK Karlstad | 0 - 3 | Karlberg | |
OM | Hammarby Talang | 3 - 0 | Friska Viljor | |
OM | Vasalund | 0 - 1 | IF Karlstad | |
OM | Ariana | 1 - 1 | Oskarshamns AIK | |
OM | Olympic | 0 - 3 | Norrby | |
OM | Jönköpings Södra | 1 - 3 | Rosengård | |
89' | Nordic United | 4 - 0 | Stocksund | ⚽ LIVE |
Tjeckien - 3. liga
OM | Loko Vltavín | 3 - 2 | Přeštice | |
OM | Jablonec II | 1 - 0 | Chlumec nad Cidlinou | |
OM | České Budějovice II | 1 - 3 | Povltava FA | |
OM | Králův Dvůr | 3 - 1 | Viktoria Plzeň II | |
OM | Sparta Kolín | 2 - 0 | Hradec Králové II | |
OM | Třinec | 2 - 0 | Start Brno | |
OM | Pardubice II | 3 - 1 | Teplice II | |
OM | Baník Souš | 0 - 0 | Sokol Brozany | |
OM | Hodonín | 0 - 1 | Slovan Rosice | |
OM | Frýdek-Místek | 1 - 0 | Zlín II | |
OM | Uherský Brod | 6 - 0 | Hranice | |
OM | Frýdlant | 1 - 4 | Hlučín | |
89' | Jiskra Domažlice | 4 - 0 | Bohemians 1905 II | ⚽ LIVE |
90' | Ústí nad Labem | 0 - 1 | Slovan Velvary | ⚽ LIVE |
90' | Sokol Živanice | 0 - 2 | Arsenal Česká Lípa | ⚽ LIVE |
Tjeckien - FNL
OM | Chrudim | 6 - 3 | Příbram | |
OM | Vyškov | 2 - 1 | Varnsdorf | |
OM | Prostějov | 3 - 0 | Vysočina Jihlava | |
OM | Dukla Praha | 0 - 3 | Sigma Olomouc II | |
89' | Táborsko | 1 - 0 | Líšeň | ⚽ LIVE |
90' | Vlašim | 2 - 0 | Hanácká | ⚽ LIVE |
Halvlek | Zbrojovka Brno | 0 - 1 | Opava | ⚽ LIVE |
Turkiet - Süper Lig
OM | Kasımpaşa | 1 - 0 | Samsunspor | |
OM | Sivasspor | 1 - 0 | Konyaspor | |
45' | Hatayspor | 0 - 1 | Istanbul Basaksehir | ⚽ LIVE |
45' | Fenerbahce | 1 - 0 | Besiktas | ⚽ LIVE |
Tyskland - 2. Bundesliga
OM | Paderborn | 3 - 1 | Elversberg | |
OM | Holstein Kiel | 1 - 3 | Kaiserslautern | |
OM | Eintracht Braunschweig | 0 - 4 | Hamburg | |
18:30 | Schalke 04 | - | Fortuna Dusseldorf | |
Tyskland - Regionalliga
OM | Hamburger SV II | 3 - 2 | Havelse | |
OM | Holstein Kiel II | 1 - 1 | St. Pauli II | |
OM | Chemnitzer FC | 1 - 2 | ZFC Meuselwitz | |
OM | Rot-Weiß Erfurt | 5 - 2 | Luckenwalde | |
OM | Hoffenheim II | 1 - 1 | Schott Mainz | |
OM | Koblenz | 3 - 1 | Kickers Offenbach | |
OM | Hessen Kassel | 2 - 1 | Homburg | |
OM | Mainz 05 II | 0 - 2 | SGV Freiberg | |
OM | TSV Steinbach | 2 - 0 | Astoria Walldorf | |
OM | Stuttgarter Kickers | 2 - 2 | Stuttgart II | |
OM | Eintracht Frankfurt II | 1 - 0 | Bahlinger SC | |
OM | Rot Weiss Ahlen | 2 - 2 | Düren Merzenich | |
OM | Alemannia Aachen | 1 - 2 | 1. FC Bocholt | |
OM | Wiedenbrück | 1 - 1 | Paderborn II | |
OM | Rot-Weiß Oberhausen | 1 - 1 | Roding | |
OM | Bayern München II | 1 - 1 | Viktoria Aschaffenburg | |
OM | Schweinfurt | 2 - 2 | Aubstadt | |
OM | Nürnberg II | 1 - 0 | Würzburger Kickers | |
OM | Schalding-Heining | 1 - 2 | Wacker Burghausen | |
OM | Vilzing | 0 - 1 | Eintracht Bamberg | |
OM | Energie Cottbus | 4 - 3 | Lokomotive Leipzig | |
90' | VfB Oldenburg | 1 - 2 | Jeddeloh | ⚽ LIVE |
Tyskland - Oberliga
OM | BTS Neustadt | 2 - 3 | Woltmershausen | |
OM | Vatan Sport Bremen | 2 - 2 | OSC Bremerhaven | |
OM | Tennis Borussia | 1 - 1 | Optik Rathenow | |
OM | Bordesholm | 1 - 2 | Union Neumünster | |
OM | Türkiye Wilhelmsburg | 1 - 1 | Buchholz | |
OM | Landsberg | 8 - 2 | Ismaning | |
OM | Dachau | 2 - 0 | Heimstetten | |
OM | Backnang | 0 - 0 | Villingen | |
OM | CfR Pforzheim | 2 - 1 | Normannia Gmünd | |
OM | 1860 München II | 2 - 2 | Rain / Lech | |
OM | 1960 Hanau | 0 - 2 | Baunatal | |
OM | VfR Neumünster | 1 - 0 | TSB Flensburg | |
OM | Nordmark Satrup | 4 - 1 | Weiche Flensburg II | |
OM | Rostocker FC | 0 - 8 | Lichtenberg | |
OM | Karbach | 1 - 1 | Wormatia Worms | |
OM | Fernwald | 5 - 1 | 1905 Marburg | |
OM | Germania Halberstadt | 2 - 0 | Budissa Bautzen | |
OM | Arnstadt | 0 - 2 | Plauen | |
OM | Auerbach | 4 - 0 | VfL Halle | |
OM | Bischofswerdaer FV | 1 - 3 | Magdeburg II | |
OM | SC Freital | 0 - 2 | Einheit Rudolstadt | |
OM | Deisenhofen | 2 - 1 | Erlbach | |
OM | Kottern | 6 - 3 | Schwaben Augsburg | |
OM | Brinkumer SV | 1 - 3 | Union Bremen | |
OM | Coburg | 1 - 1 | Ingolstadt II | |
OM | Preußen Reinfeld | 1 - 2 | Inter Türkspor Kiel | |
OM | Aumund-Vegesack | 5 - 3 | ESC Geestemünde | |
13:00 | FC 1906 Erlensee | - | Hünfelder SV | |
OM | Viktoria Griesheim | 0 - 4 | FC Gießen | |
OM | ASV Neumarkt | 2 - 1 | Cham | |
OM | Hohenwestedt | 1 - 1 | Lübeck II | |
OM | Bayern Hof | 1 - 8 | Gebenbach | |
OM | Donaustauf | 0 - 1 | ATSV Erlangen | |
OM | Ramlingen / Ehlershausen | 1 - 1 | Schöningen | |
OM | Weidenhausen | 2 - 1 | Eddersheim | |
OM | Dietkirchen | 2 - 1 | Eintracht Stadtallendorf | |
OM | Bayern Alzenau | 1 - 1 | Hanau 93 | |
OM | Waldgirmes | 0 - 2 | Türk Gücü Friedberg | |
OM | Gundelfingen | 1 - 1 | Pipinsried | |
OM | Dudenhofen | 1 - 2 | Kaiserslautern II | |
OM | Altona 93 | 1 - 0 | HEBC | |
OM | Oberachern | 0 - 1 | FC Holzhausen | |
OM | Mutschelbach | 5 - 0 | Offenburger FV | |
OM | VfR Mannheim | 1 - 1 | Nöttingen | |
OM | Bietigheim-Bissingen | 2 - 0 | Reutlingen | |
OM | Hollenbach | 0 - 0 | Ravensburg | |
OM | Nördlingen | 1 - 1 | Sonthofen | |
OM | Baumholder | 2 - 1 | Morlautern | |
OM | Auersmacher | 0 - 4 | Cosmos Koblenz | |
OM | Eintracht Celle | 4 - 1 | Arminia Hannover | |
OM | Arminia Ludwigshafen | 0 - 0 | Alemannia Waldalgesheim | |
OM | Vahr-Blockdiek | 2 - 0 | Komet Arsten | |
OM | Eltersdorf | 3 - 1 | Neudrossenfeld | |
86' | Ammerthal | 2 - 0 | Würzburger FV | ⚽ LIVE |
45' | Oldenburger SV | 1 - 0 | Heider SV | ⚽ LIVE |
Halvlek | Schonnebeck | 2 - 0 | Germania Ratingen | ⚽ LIVE |
Halvlek | Bitburg | 0 - 1 | FV Engers 07 | ⚽ LIVE |
32' | Uerdingen | 1 - 0 | Union Frintrop | ⚽ LIVE |
28' | Bersenbrück | 0 - 1 | Heeslinger SC | ⚽ LIVE |
Tyskland - Bundesliga
OM | Bayern Munich | 2 - 1 | Eintracht Frankfurt | |
OM | RB Leipzig | 4 - 1 | Borussia Dortmund | |
OM | Freiburg | 1 - 2 | Wolfsburg | |
OM | Augsburg | 0 - 3 | Werder Bremen | |
19' | Bayer Leverkusen | 0 - 0 | Stuttgart | ⚽ LIVE |
Tyskland - 3. Liga
OM | MSV Duisburg | 3 - 1 | Sandhausen | |
OM | Jahn Regensburg | 1 - 1 | Dynamo Dresden | |
OM | Saarbrücken | 0 - 1 | Hallescher FC | |
OM | Borussia Dortmund II | 2 - 2 | Erzgebirge Aue | |
OM | Viktoria Köln | 3 - 5 | Preußen Münster | |
OM | Verl | 1 - 1 | Waldhof Mannheim | |
Ukraina - Persha Liga
OM | Bukovyna | 0 - 1 | Dinaz Vyshhorod | |
OM | SK Poltava | 0 - 1 | Karpaty Lviv | |
OM | Podillya Khmelnytskyi | 2 - 1 | Chernihiv | |
OM | Livyi Bereh | 1 - 2 | Nyva Buzova | |
OM | Inhulets' | 4 - 0 | Prykarpattia | |
Ukraina - Premier League
OM | Minai | 2 - 0 | Chornomorets | |
OM | Dnipro-1 | 1 - 2 | Dinamo Kiev | |
OM | LNZ Cherkasy | 0 - 3 | Shakhtar Donetsk | |
90' | Rukh Vynnyky | 3 - 1 | Veres Rivne | ⚽ LIVE |
Ungern - NB I
OM | Paks | 2 - 1 | Mezőkövesd | |
90' | Diósgyőr | 0 - 0 | Kecskemét | ⚽ LIVE |
17:30 | Debrecen | - | Újpest | |
Vitryssland - Premier League
OM | Isloch | 2 - 0 | Neman Grodno | |
90' | Torpedo BelAZ | 2 - 0 | Smorgon | ⚽ LIVE |
17:15 | Dnepr Mogilev | - | Dinamo Minsk | |
Vitryssland - 1. Division
OM | Shakhtyor Soligorsk II | 1 - 3 | BATE II | |
OM | Niva Dolbizno | 0 - 0 | Slonim | |
OM | Baranovichi | 0 - 2 | Lida | |
OM | Energetik-BGU | 3 - 2 | Belshina | |
Livescore och resultat från dagens fotbollsmatcher spelade i Europa. Fullständig lista över spel och resultat från hela världen hittar du under kategorin fotbollsresultat på SoccerStats247. Idag, 27-04-2024 kan du följa matcher från flera olika ligor, kolla de slutgiltiga fotbollsresultaten och ta del av livescore från fotbollen. Även om vi alltid strävar efter att ge dig uppgifterna i realtid, kan livescore ha en viss fördröjning beroende på match och den plats varifrån användaren försöker nå vår sida för liveresultat. Gårdagens matchresultat kan också återfinnas på sidan, tillsammans med måluppgifter och spelares bidrag i matchen.